Siatkarki EC Wybrzeże TPS Rumia już drugie w tabeli. Mecz na szczycie w Sopocie

Łukasz Bartosiak
Siatkarki TPS-u Rumia nie zwalniają tempa i wygrywają kolejny mecz. Tym razem na parkiecie MOSiR-u poległy czwarte w tabeli siatkarki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

EC Wybrzeże TPS Rumia jest już na drugim miejscu w tabeli siatkarskiej I ligi kobiet.
Podopieczne Jerzego Skrobeckiego tym razem ograły na własnym parkiecie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1 (25:14, 23:25, 25:20, 25:23).

Początek spotkania był wyrównany, po kilku minutach gry na tablicy widniał wynik 4:4. Od tego czasu rumskie zawodniczki zaczęły budować przewagę. Bardzo szybko zrobiło się 13:5 na ich korzyść. Do końca seta przyjezdne nie były już w stanie odrobić tej straty. Druga odsłona była już o wiele bardziej zacięta. Wynik co chwilę zmieniał się na korzyść jednej bądź drugiej drużyny. Wyrównana walka trwała aż do stanu 21:21. Końcówkę lepiej zagrały siatkarki z Ostrowca. Trzeci set przypominał poprzedni, ale tym razem w decydujących momentach lepiej spisały się podopieczne Jerzego Skrobeckiego. Przez znaczną część ostatniej odsłony na prowadzeniu były przyjezdne. Było 13:9, 16:12, 18:14 na ich korzyść. Jednak gospodynie wyrównały do stanu 19:19 i wygrały końcówkę meczu, która toczyła się w stylu "cios z cios".

Mecz na szczycie w Sopocie
Wielkie siatkarskie emocje czekają nas w najbliższą sobotę. O godz. 18 w hali 100-lecia w Sopocie rozpocznie się mecz na szczycie I ligi siatkówki kobiet. Przewodzący w tabeli Trefl Sopot podejmie depczący mu po piętach TPS Rumia. Przeciwniczki naszych siatkarek fantastycznie rozpoczęły sezon. Wygrały wszystkie osiem dotychczasowych spotkań.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?