Siatkarki Zespołu Szkół nr 5 w Stargardzie, są najlepsze w powiecie

W hali miejskiej przy ulicy Pierwszej Brygady odbył się turniej finałowy mistrzostw powiatu dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych.

Wystąpiły w nim cztery reprezentacje, które we wcześniejszych eliminacjach zajęły dwa czołowe miejsca w swoich grupach:

II Liceum Ogólnokształcące, ZS 2, I LO i ZS 5. W turnieju finałowym najpierw I LO pokonało ZS 2 2:0, a dziewczyny z ZS 5 w tych samych rozmiarach uporały się z licealistkami z dwójki. Później, w meczu o trzecie miejsce II LO wygrało z ZS 2 2:0, a w wielkim finale uczennice Zespołu Szkół nr 5 zrewanżowały się dziewczynom ze starego ogólniaka za porażkę w eliminacjach 0:2 i tym razem to one pewnie zwyciężyły nie tracąc nawet seta.

ZS 5 będzie reprezentował nasz powiat w mistrzostwach województwa. Stargardzki turniej zorganizował Młodzieżowy Ośrodek Sportowy. Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Piątka zaprasza dziewczyny, które chciałyby spróbować swoich sił w siatkówce, na treningi. Te są we wtorki o godzinie 16.15 i w czwartki o 15.30 w szkole przy ul. Wita Stwosza oraz w środy o 16.30 w ZS 5 przy ul. Gdyńskiej.