Siatkówka. SMS LO 2 Opole zwycięża na inaugurację

Siatkarki SMS LO 2 Opole rozpoczęły zmagania ligowe od zwycięstwa pokonując beniaminka – Sokół Radzionków 3:0

Podopieczne Patryka Fogela jedynie w pierwszym secie napotkały opór ze strony przyjezdnych. Opolanki długo goniły przeciwniczki - pierwsze prowadzenie miały przy stanie 20:19 - jednak ostatecznie zwyciężyły do 21.Pozostałe sety przebiegały pod dyktando miejscowych, a w ostatniej partii miejscowe prowadziły nawet 10:2.
- Cieszy zwycięstwo i to że wszystkie dziewczyny zagrały. Założenia taktyczne zostały zrealizowane. Pierwsze dwa sety były nerwowe, być może dziewczynom zależało na tym, aby z jak najlepszej strony pokazać się kibicom – powiedział po meczy trener SMS-u Patryk Fogel.
- Najważniejsze, że wygrałyśmy. Nie dałyśmy rozegrać się przeciwniczkom chociaż w pierwszym secie było ciężko – dodała Anna Myjak
W miejscowej drużynie kibice mogli zobaczyć kilka nowych twarzy: atakującą Joannę Kocembę, środkową Annę Myjak, przyjmujące: Patrycję Gądek i Melanie Stanossek oraz libero Justynę Łysiak.
SMS LO 2 Opole - Sokół Radzionków 3:0 (25:21, 25:17, 25:16)
SMS: Agata Wilk, Martyna Paczkowska, Anna Myjak, Patrycja Gądek, Melania Stanossek, Joanna Kocemba, Justyna Łysiak (libero) oraz Marta Sikora, Marysia Godlewska, Dominika Krupa, Marta Zich.