[Siatkówka] SMS LO II Opole nadal liderem

Siatkarki SMS-u LO II Opole pewnie pokonały Zorzę Wodzisław Śląski 3:0. Tym samym w trzecim meczu sezonu zanotowały trzecie zwycięstwo z rzędu za trzy punkty.

Zawodniczki Zorzy Wodzisław, które w poprzednim sezonie w Opolu wygrywały dwukrotnie, tym razem nie miały nic do powiedzenia. Tak na prawdę kontakt z zespołem z Opola traciły około 5 punktu i tylko momentami nawiązywały walkę.
Spotkanie skutecznym atakiem rozpoczęła nasza środkowa Judyta Gawlak. Później, głównie dzięki atakom Sabiny Gierejkiewicz i Martyny Paczkowskiej, SMS powiększał przewagę, aby partię wygrać do 16.
Atutem opolskiego SMS-u w tym sezonie jest bez wątpienia gra blokiem i właśnie tym elementem opolanki zdominowały w sobotę Zorzę. Dodać do tego trzeba bardzo dobrą zagrywkę i minimalną ilość błędów własnych. To sprawiło, że ani przez chwilę nie było wątpliwości, kto wygra.
W każdej z trzech odsłon co innego decydowało o przewadze opolanek. W pierwszym secie była to bez wątpienia gra środkowych - Judyty Gawlak i Martyny Paczkowskiej. Druga partia to z kolei ciężar ataku przeniesiony na Anne Grzechnik i Sabinę Gierejkiewicz. W ostatnim secie rozbite już przyjezdne miały największy problem z przyjęciem trudnej zagrywki opolanek. W ten sposób punkty dla swojego zespołu zdobyły Gawlak, Katarzyna Krawczyk, Dominika Krupa, a asem serwisowym zakończyła wszystko Maria Godlewska.
W następnej kolejce opolanki również przed własną publicznością zmierzą się z uczennicami SMS-u PZPS Sosnowiec. Spotkanie rozegrane zostanie w środę, początek o godz. 17:30.
SMS LO II Opole - Zorza Wodzisław Śląski 3:0 (25:16, 25:16, 25:15)
SMS: Agata Wilk, Sabina Gierejkiewicz, Martyna Paczkowska, Judyta Gawlak, Dominika Krupa, Anna Grzechnik, Daria Michalak (libero) oraz Marta Sikora, Marta Zich, Katarzyna Krawczyk, Dominika Sachnik, Marysia Godlewska.