Polecamy

Zadbaj o rośliny domowe © HuyPhan (Unsplash.com)
[3/13]

Zadbaj o rośliny domowe

Jeśli masz w domu jakieś rośliny, zajmij się ich pielęgnacją, na którą często brakuje czasu. W pierwszej kolejność możesz oczyścić ich liście z kurzu. Można to zrobić lekko wilgotną szmatką lub zafundować im prysznic (woda nie może być lodowata, a strumień powinien być delikatny).

Jeśli liście roślin są pokryte włoskami, do ich oczyszczenia użyj szczoteczki lub pędzelka. One nie lubią moczenia. Nie wkładaj też pod prysznic kaktusów i innych sukulentów, czyli np. popularnych gruboszy (w dużym uproszczeniu chodzi o te rośliny, które rzadko się podlewa).

Dlaczego warto oczyścić liście roślin? Wcale nie dlatego, żeby ładnie wyglądały. One tego potrzebują dla zdrowia, bo kurz zapycha tzw. aparaty szparkowe w liściach i nie mogą prawidłowo „oddychać”. Kurz i żyjące w nich roztocza są niezdrowe również dla nas, więc i my skorzystamy.

Czas spędzany w domu warto wykorzystać na zajęcie się roślinami domowymi, albo rozpoczęcie przygody z nimi. Podpowiadamy, co warto zrobić przy kwiatach doniczkowych i jak o nie zadbać domowymi sposobami i środkami.

Najnowsze wiadomości

reklama