Polecamy

Przygotuj się do przesadzania © Secondtruth (Pixbay.com)
[4/13]

Przygotuj się do przesadzania

Wiosna to idealny czas na przesadzanie roślin, jednak do tego będzie potrzebna ziemia i doniczki. Rozejrzyj się w swoich zasobach – ziemia często zostaje z poprzedniego przesadzania, a doniczki po innych roślinach.

Możesz też wykorzystać czas na własnoręczne zrobienie doniczek, np. z nieużywanych garnków, pojemników, filiżanek, kubków itp. Możesz je odnowić, pomalować, ozdobić. Dla kwiatów najważniejsze jest to, żeby w dnie była dziurka, którą będzie spływać nadmiar wody. Alternatywą jest wysypanie na dno warstwy drenażu z piasku, żwiru, drobnych kamyków lub drobno potłuczonej ceramicznej doniczki.

Jeśli robisz konieczne zakupy w markecie, sprawdź przy okazji, czy nie ma ziemi do kwiatów. Wiosną pojawia się ona w wielu sklepach, nawet ogólnospożywczych, więc masz dużą szansę ją dostać.Czas spędzany w domu warto wykorzystać na zajęcie się roślinami domowymi, albo rozpoczęcie przygody z nimi. Podpowiadamy, co warto zrobić przy kwiatach doniczkowych i jak o nie zadbać domowymi sposobami i środkami.

Najnowsze wiadomości

reklama