Hamleys © Archiwum / Szymon Starnawski
[1/12]

Hamleys

Wraz z końcem lipca 2019 działalność zawiesił Hamleys - sklep z zabawkami, który mieścił się w Galerii Północnej. Brytyjska marka debiutowała na polskim rynku właśnie w białołęckim centrum handlowym. Po dwóch latach działalności zadecydowano o zamknięciu sklepu.

Firma specjalizuje się w sprzedaży zabawek, jednak ich sklepy to zdecydowanie coś więcej niż tylko pomieszczenia wypełnione regałami z towarem. Dla najmłodszych już sama wizyta w tym miejscu mogła być nie lada atrakcją. W środku czekały na nich takie urozmaicenia jak np. labirynt luster o powierzchni ponad 100 metrów kwadratowych czy potężne zabawki, które dzieci mogły przetestować na miejscu.

Zamknięcie oddziału w Galerii Północnej nie oznacza jednak definitywnego złożenia broni. Hamleys planuje otworzyć się na nowo w innej lokalizacji.

Topowe zagraniczne marki, które do dziś z powodzeniem posiadają swoje butiki w wielu krajach, znikają od kilku lat z polskiego rynku. Powodami są m.in. niska rentowność i większe zainteresowanie zakupami internetowymi. Jakie wielkie marki pożegnaliśmy w ciągu ostatnich pięciu lat? Których Wam brakuje? Zobacz nasze zestawienie.