Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Skonfiskowane przez skarbówkę towary otrzymały drugie życie. Obuwie, odzież i spirytus trafiły do potrzebujących

Redakcja
Odzież i obuwie skonfiskowane przez funkcjonariuszy skarbówki nie będą dłużej zalegały w magazynach. Towar przekazy został trzem organizacjom pożytku publicznego. Z kolei Centrum Zdrowia Dziecka otrzymało spirytus, który pomoże w walce z pandemią koronawirusa. Więcej w artykule poniżej.

Mazowieccy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej przekazali łącznie 70 par obuwia dziecięcego, 1176 sztuk skarpet, 81 sztuk kurtek damskich, męskich i kamizelek oraz kilkanaście sztuk bielizny. To przedmioty ujawnione w związku z przestępstwami skarbowymi, wobec których sądy orzekły przepadek na rzecz Skarbu Państwa. Trafiły one do trzech miejsc: do podopiecznych Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Laskach, do zaczerlańskiego Ośrodka Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień MONAR oraz do Jadłodajni św. Ryszarda Pampuri w Warszawie. Właściciele znaków towarowych, którymi opatrzona była odzież i obuwie, wyrazili zgodę na ich przekazanie na cele charytatywne.

Skonfiskowane przez skarbówkę towary otrzymały drugie życie....

Ponad 800 litrów spirytusu

Z kolei Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, jeden z największych szpitali pediatrycznych w Polsce otrzymało 824 litrów spirytusu.

- Dzięki naszej pomocy, placówka licząca 75 tys. m. kw. powierzchni użytkowej, będzie mogła skuteczniej walczyć z COVID-19. Spirytus pochodzi m.in. ze zlikwidowanych przez mazowieckich funkcjonariuszy nielegalnych fabryk alkoholu - informuje w komunikacie Izba Administracji Skarbowej.

Z formy nieodpłatnego przekazania towarów przez Krajową Administrację Skarbową (KAS), korzystać mogą m.in. jednostki organizacyjne pomocy społecznej, organizacje charytatywne oraz placówki oświatowe. Towary podlegające przekazaniu muszą być wykorzystane przy realizacji ich zadań statutowych. Zdarza się, że ze względu na skład, niewiadome pochodzenie, zatrzymane przez KAS przemycane towary nie nadają się do nieodpłatnego przekazania. W takiej sytuacji są komisyjnie niszczone.

Niechlubne pierwsze miejsce zajęły oszustwa. 
W 2020 roku śledczy prowadzili 15 831 spraw dotyczących art. 286 Kodeksu karnego. To niekwestionowany lider. Żadne inne przestępstwo nie było odnotowywane na taką skalę.

Jakie przestępstwa najczęściej popełniają warszawiacy? Powst...


Zobaczcie też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto