Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Skyfall. Taras widokowy na szczycie wieżowca. Przeszkolona podłoga i wychylana platforma 190 metrów nad ziemią

Piotr Wróblewski
Piotr Wróblewski
Krystian Dobuszyński
Na ostatnim piętrze wieżowca Unit otwarto taras widokowy. Umieszczono tam specjalną przeszkloną platformę, która wystaje poza obręb budynku i jest ruchoma. Wchodząc do Skyfall można "zawisnąć" 190 metrów nad ziemią. Atrakcja będzie dostępna od początku roku. Nam udało się wejść szybciej.

Na szczycie wieżowca Unit, który został otwarty kilka miesięcy temu, wbudowano stalową „klatkę” wyłożoną szkłem. Nietypowa konstrukcja znalazła się na 46. piętrze biurowca. Powstał tam nietypowy taras widokowy, który wystaje poza obręb wieżowca – w stronę ulicy – oraz wychyla się o piętnaście stopni w dół. Platforma jest w całości przeszkolona, włącznie z podłogą, co sprawia wrażenie, że wisimy 190 metrów nad okolicami Ronda Daszyńskiego.

Skyfall. Taras widokowy na szczycie wieżowca. Przeszkolona p...

- To jedyna taka instalacja w Europie. Najbliżej podobną znajdziemy w Chicago, w budynku Willis Tower – chwali się Radosław Górecki, rzecznik Ghelamco, dewelopera Warsaw Unit, w którym znalazła się instalacja. Obecnie jest to najwyższy taras widokowy w Polsce. Na podobnej wysokości znajduje się taras we wrocławskim Sky Tower.

Wychylny taras w Skyfall. Tylko dla osób o mocnych nerwach?

Na ostatnim – 46. piętrze wieżowca stojącego przy Rondzie Daszyńskiego powstało całe piętro przeznaczone dla miłośników podziwiania panoramy miasta. Wydzielono dla nich 500 mkw., w pobliżu okien, z widokiem na zachodnią część centrum Warszawy.

- W pierwszym kwartale przyszłego roku będzie można odwiedzić to miejsce, a także wybrać się na drinka do naszego baru – mówi nam Edyta Popławska, manager Skyfall. - Skyfall Warszaw to przestrzeń w której mamy trzy pomieszczenia, dwa całoroczne tarasy i platformę, która wychyla się – na zewnątrz budynku – o piętnaście stopni. Liczone jest to od podłogi, co daje zdecydowanie większe wrażenie.

Przed wejściem na przeszkloną platformę trzeba założyć specjalne „kapcie” z folii. Następnie można podejść do krawędzi i „zawisnąć” nad ulicą. Po chwili uruchamiają się podnośniki hydrauliczne, które kołyszą platformę. Trzeba złapać się specjalnego drążka, by się nie przewrócić. Podczas wychylania na platformie – ze względów bezpieczeństwa – mogą znajdować się maksymalnie cztery osoby.

Na razie Skyfall dostępny jest jedynie na imprezy okolicznościowe czy imprezy firmowe. Wraz z innymi pomieszczeniami może tu przebywać ok. 200 osób. Na początku przyszłego roku platforma zostanie otwarta dla mieszkańców. Wejście do niej znajduje się w rogu budynku, od strony ul. Prostej. Już teraz widać tam trzy stanowiska dla obsługi z napisem „Skyfall”. Z tego miejsca na szczyt wjedziemy szybką windą. Podróż trwa około pół minuty.

Bilet do Skyfall będzie można kupić w intrenecie oraz w kasie na miejscu. Ceny będą ustalane dynamicznie, a za wejście zapłacimy od 30 do 40 złotych. Bilety będą obowiązywały na konkretną godzinę. W Skyfall będzie można spędzić maksymalnie dwie godziny.

Krystian Dobuszyński
od 7 lat
Wideo

Jak wyprać kurtkę puchową?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto