Śląsk Wrocław na kolanach w Hali Mistrzów. Anwil wygrał w klasyku

Po kilku latach przerwy (blisko 2000 dni) włocławscy kibice doczekali się kolejnej „Świętej Wojny” z drużyną Śląska Wrocław. Stało to się w 12. kolejce Tauren Basket Ligi, w której górą był Anwil Włocławek, pokonując gości 78:60.

Piękne sportowe widowisko stworzyli koszykarze obu drużyn, a do tego kibice dołożyli oprawę, atmosferę i wspaniały doping. Tak, więc piękniejszego zwieńczenia starego roku włocławscy kibice nie mogli sobie wyobrazić. Gospodarze niesieni gorącym i żywiołowym dopingiem wygrali pewnie siódme spotkanie z rzędu, tym razem z odwiecznym rywalem z dolnego śląska. Starzy – nowi rywale spotkali się w przedostatnim dniu starego roku. Spotkanie w Hali Mistrzów obejrzał komplet kibiców, spragnionych koszykówki na najwyższym poziomie rywalizacji, którzy swoją postawą, dopingiem i atmosferą, stworzyli piękna oprawę tego widowiska. Pierwsze punkty dla gospodarzy zdobył, Danilo Mijatović, i to od razu trafił za trzy, na co kibice odpowiedzieli wyrzuceniem w górę konfetti, tworząc niezapomniane wrażenie. Jak podkreślił trener Milicja Bogicević na pomeczowej konferencji, doping kibiców i oprawa, jaką stworzyli niosła jego podopiecznych do zwycięstwa, w które ani na moment nie wątpił.
Przez pierwsze dwie kwarty włocławianie panowali na całym boisku. Z minuty na minutę powiększali swoją przewagę. Znakomicie grał Danilo Mijatović, Michał Sokołowski czy nowy lider Anwilu – Deividas Dulkys. Na przerwę schodzili z 13 punktową zaliczką, prowadząc 41:28.
Od początku trzeciej kwarty goście zagrali dużo agresywniej, a gospodarze jakby nieco przysnęli. Zaczęło się wkradać w ich szerach zmęczenie, co skrzętnie wykorzystywali goście, zmniejszając rozmiar porażki nawet do 5 punktów. Ostatecznie trzecią kwartę włocławianie przegrali 6 punktami, 14:20. Z chwilą rozpoczęcia ostatniej odsłony, gospodarzenie niesieni żywiołowym dopingiem rozpoczęli od wysokiego prowadzenia 14:1. Kibice oszaleli, dali z siebie wszystko, ale warto było, bo ostatecznie Anwil wygrał czwartą kwartę 11 punktami 23:12, a całe spotkanie 78:60, a uzasadnionej radości kibiców nie było końca.
Najskuteczniejszym koszykarzem w drużynie Rottweilerów był Deividas Dulkys, zdobywca 22 punktów oraz Michał Sokołowski i Mateusz Kostrzewski po 13. W drużynie Śląska najcelniej rzucał Krzysztof Sulima – 12 pkt. oraz po 11 - Dominique Johnson i Nikola Malesević. Po 12. kolejce Anwil jest nadal wiceliderem Tauren Basek Ligi.
Anwil Włocławek - WKS Śląsk Wrocław 78:60 (19:9, 22:19, 14:20, 23:12)
Anwil: Deividas Dulkys 22 (2), Michał Sokołowski 13, Mateusz Kostrzewski 13 (2), Seid Hajric 12, Keith Clanton 8, Danilo Mijatovic 7 (1), Dusan Katnic 3, Adrian Warszawski 0, Mikołaj Witliński 0.
Śląsk: Krzysztof Sulima 12, Dominique Johnson 11 (2), Nikola Malesevic 11 (1), Radosław Hyży 6, Paul Miller 6, Danny Gibson 4 (1), Michał Gabiński 4, Adrian Mroczek-Truskowski 2, Jakub Parzeński 2, Paweł Kikowski 2, Robert Skibniewski 0.
Kolejne spotkanie Anwil rozegra na wyjeździe już w najbliższą niedzielę 5 stycznia o godz. 20:00 z Asseco Gdynia. Transmisja telewizyjna w Polsacie Sport News w niedzielę od godz. 19:45.
PS. Szkoda, że tak ważny i interesujący mecz nie został transmitowany przez telewizję! Przecież w tym czasie nie było zbyt dużo ciekawych wydarzeń sportowych w kraju czy na świecie, które zajęły czas antenowy? Szkoda, bo ten mecz z pewnością podobałby się szerszej rzeszy sympatyków basketu w Polsce.