Sławno. Słupska Amatorska Liga Koszykówki. Po ciężkim boju z Mat-Betem

Andrzej Lauren

Koszykarze Olszewskich Sławno awansowali do półfinału rozgrywek Słupskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki wygrywając po raz drugi z zespołem Mat-Bet Sanitasu Słupsk 71:68 (16:19, 14:14, 21:15, 20:20). W najbliższą niedzielę sławnianie zagrają o finał z bardzo groźnym zawsze Lekarzem Domowym.

Mający 11-punktową zaliczkę z pierwszego spotkania z Mat-Betem sławnianie rozpoczęli pierwszą kwartę bardzo ostrożne przegrywając ją 16:19. Na początku drugiej odsłony gospodarze byli nadal w natarciu i starali się nadrobić straty z poprzedniego meczu, co nieźle im wychodziło, bo prowadzili już nawet dziewięcioma oczkami (27:18). Jednak w miarę upływu czasu opadli z sił, co skutkowało prostymi błędami. Dodatkowo natknęli się na konsekwentną postawę Olszewskich, którzy podkręcili tempo kończąc trzecią kwartę wynikiem 51:48. W ostatnich dziesięciu minutach goście grali bardzo uważnie pilnując korzystnego dla siebie wyniku i ostatecznie wygrali to spotkanie 71:68 awansując do półfinału, gdzie spotkają się z Lekarzem Domowym, który dwukrotnie pokonał Ósemkę. Punkty dla ekipy ze Sławna uzyskali: Sebastian Borysiuk 22 (2x3), Michał Szaryk 16 (2x3), Maciej Wojciechowski 15, Jerzy Majchrzak 10, Krzysztof Mikułko 5 i Mariusz Podwałka 3 (1x3).

- Wygrana cieszy, ale już o niej nie myślimy, bo przed nami bardzo trudna przeprawa z Lekarzem Domowym - mówi Mariusz Podwałka, kapitan sławieńskiej ekipy. - W rundzie zasadniczej ulegliśmy tej ekipie 19 punktami, ale play off, to całkiem inna rywalizacja.

W drugim półfinale zagrają natomiast ekipy Erkabudu I LO (obrońca tytułu) i Fast Weya. Wyniki: Lekarz Domowy - Ósemka 111:61 (pierwszy mecz 98:41) - awans Lekarz Domowy, Benzacne - Fast Way 73:69 (pierwszy mecz 111:43 dla Fast Weya) - awans Fast Way, Erkabud I LO - Luksusowi 101:81 (pierwszy mecz 109:86) - awans Erkabud I LO. Pierwsze spotkania półfinałów rozegrane zostaną już w najbliższą niedzielę. Rywalizacja przebiega nadal na zasadzie meczu i rewanżu. W przypadku stanu 1:1 decyduje różnica małych punktów.