Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Sopot: Porozmawiają o GMO. Czy zagraża nam żywność modyfikowana?

(Patsz)
sxc.hu
W dniach od 9 do 11 grudnia odbędzie się festiwal "Kultura i Natura. Stop GMO! Ocalić polskie nasiona". Także w Sopocie organizatorzy zapraszają na dyskusję, która jak podkreślają ma być obiektywna i przedstawiać argumenty za i przeciw żywności genetycznie modyfikowanej. Każdy będzie mógł zabrać głos.

- Beata Tyszkiewicz, J.A.P.Kaczmarek, Justyna Steczkowska, Zbigniew Libera, Piotr Młodożeniec, .....- to tylko nieliczni z grona wielkich artystów, którzy chcą Polski Wolnej od GMO. Podczas festiwalu w całej Polsce przewidujemy koncerty, spektakle, wystawy, jarmarki zdrowej żywności i wiejskiej sztuki, filmy i wykłady nt. zagrożeń GMO, happeningi, spotkania edukacyjne. To odpowiedź polskiego społeczeństwa na informację Ministra Rolnictwa o ''nowym'', rządowym projekcie ustawy o nasiennictwie, która otwiera Polskę na uprawy GMO - mówią przedstawiciele Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi.

Brakuje w niej, zdaniem przeciwników żywności modyfikowanej, zapisów o zakazie obrotu nasion GMO i o zakazie wpisywania do katalogu krajowego odmian genetycznie zmodyfikowanych, co otworzy Polskę na uprawy GMO.

- Domagamy się, by Rząd RP, biorąc przykład z innych krajów Unii Europejskiej, takich jak: Niemcy, Austria, Francja, Włochy, Węgry i inne - wprowadził zakaz rejestracji odmian, obrotu i upraw roślin GMO w Polsce. Polacy, podobnie jak mieszkańcy innych krajów UE, w zdecydowanej większości są przeciwni stosowaniu GMO przy produkcji żywności - dodają.

Czytaj:**GMO - co to jest?**

W Sopocie, w ramach festiwalu, przewidziano telekonferencję z dr hab. Katarzyną Lisowską, biologiem molekularnym, członkiem Komisji ds. GMO przy Ministerstwie Środowiska, pracownikiem działu badawczego Instytutu Onkologii w Gliwicach, projekcję filmu „Życie wymyka się spod kontroli”. Obraz przedstawia historię rozwoju biotechnologii oraz mówiącego o wpływie organizmów modyfikowanych genetycznie na nasze życie. Na koniec zaplanowano koncert szamański "Ritmos de la Tierra" w wykonaniu trójmiejskich muzyków.

- Każdy będzie mógł zabrać głos. Czekamy na racjonalne argumenty - zaznacza Małgorzata Michalczyk, z Kolektywu Artystycznego SIEdzieje.

Organizatorzy zapraszają w niedzielę, 11 grudnia 2011, o godz.18.00, w kawiarni artystycznej Młody Byron, w Sopocie, przy ul. Czyżewskiego 12 (Dworek Sierakowskich). Wstęp wolny, za okazaniem zaproszeń, które można odbierać w kawiarni.

Więcej informacji **tutaj**

Codziennie rano najświeższe informacje z Sopotu prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na sopot.naszemiasto.pl Nasze Miasto