Sparingowy dzień Olimpii: zwycięstwo z Koroną i remis z Omegą

Łukasz Szalkowski
Paweł Skraba (pomorska.pl)
PIŁKA NOŻNA. Piłkarzy Olimpii mieli wczoraj pracowity dzień. Grudziądzanie rozegrali bowiem aż dwa mecze kontrolne. Pierwszy z nich wygrali 2:0, a drugi zremisowali 1:1.

Pierwszy sparing Olimpii był zaplanowany na godz. 11. Przeciwnikiem grudziądzan była grająca w T-Mobile Ekstraklasie Korona Kielce. Rywal przystąpił do meczu w składzie złożonym głównie z młodzieżowców. Brak doświadczenia miał tu spore znaczenie i Olimpia miała na boisku widoczną przewagę.Choć bardzo dobrych akcji w wykonaniu Biało-Zielonych nie brakowało, pierwsza bramka padła dopiero w 79. minucie. Mazurkiewicz świetnie podał do Gawęckiego, który z bliskiej odległości pokonał golkipera Korony. Niecałe dziesięć minut później Rogalski był nieprzepisowo zatrzymywany w polu karnym i sędzia wskazał na "wapno". Rzut karny pewnie wykorzystał Cieśliński i Olimpia prowadziła już 2:0. Taki wynik utrzymał się już do końca spotkania.Korona Kielce 0:2 Olimpia Grudziądz                               Dariusz Gawęcki 79,                                Adam Cieśliński 88 (k)Korona Kielce: Seweryn Derbisz (60 Bartosz Gugulski) - Krzysztof Kiercz (60 Piotr Piwowar), Piotr Malarczyk (60 Kacper Wróblewski), Mateusz Bodzioch, Kamil Sylwestrzak - Ivan Marković (60 Jakub Kotarzewski), Vanja Marković, Bartosz Kwiecień (75 Ivan Marković), Tomasz Foszmańczyk (60 Marcin Cebula, 75 Tomasz Foszmańczyk), Kamil Kuzera - Karol Angielski (78 Krzysztof Kiercz).Olimpia Grudziądz: Michał Wróbel (70 Daniel Osiecki) - Robert Pisarczuk (70 Grzegorz Gebauer), Michał Łabędzki (70 Sławomir Mazurkiewicz), Marcin Staniek (70 Hubert Kościukiewicz), Adam Banasiak (70 Mariusz Kryszak) - Robert Szczot (70 Adrian Frańczak), Mateusz Górka (46 Marcin Woźniak), Dariusz Kłus, Maciej Rogalski, Marcin Smoliński (70 Dariusz Gawęcki) - Piotr Ruszkul (70 Adam Cieśliński). Drugi sparing czekał grudziądzan po południu. O godz. 16.30 wyszli ponownie na boisko, by zmierzyć się z trzecioligową Omegą Kleszczów. I tym razem Olimpia miała wiele okazji, by strzelić gola, ale nie potrafiła ich wykorzystać. Jedyną bramkę strzelił w 55 minucie Dariusz Gawęcki. Niestety, już dwie minuty później wyrównali gospodarze i już do końca meczu wynik nie uległ zmianieOmega Kleszczów 1:1 Olimpia Grudziądz 1:1                                      55' Gawęcki57' Robaszek Olimpia Grudziądz: Daniel Osiecki (70' Michał Wróbel) - Grzegorz Gebauer (70' Robert Pisarczuk), Hubert Kościukiewicz(70' Michał Łabędzki), Sławomir Mazurkiewicz, Marcin Kokoszka (35' Marcin Woźniak)- Adrian Frańczak, Mariusz Kryszak (70' Mateusz Górka), Bartosz Fafiński, Maciej Rogalski (20' Robert Szczot - 60' Banasiak), Dariusz Gawęcki - Adam Cieśliński (70' Piotr Ruszkul)