Spójnia Stargard - Start Lublin 66:56. Wracamy do gry

Marcin Dworzyński
Koszykarze Spójni Stargard pokonali wczorajj u siebie Start Lublin 66:56. To trzecia wygrana naszego zespołu w lidze, a druga na swoim terenie.

Na początku przeważali jednak goście. Spójnia pudłowała sporo rzutów i Start odskoczył na kilka punktów. W drugiej kwarcie stargardzianie odrobili straty, a po celnej trójce Adama Parzycha po raz pierwszy wyszli na prowadzenie.
Później jeszcze kilka razy się ono zmieniało, ale w trzeciej kwarcie inicjatywę mieli już gospodarze. W tej części Start rzucił tylko sześć punktów. Spójnia w czwartej kwarcie kontrolowała wydarzenia na parkiecie i pewnie wygrała.
W stargardzkim zespole pierwszoplanową postacią był Jerzy Koszuta, który popisywał się skutecznymi akcjami w ataku i solidnie zaprezentował się w obronie.
W tym spotkaniu kibice Spójni ponownie powitali na ławce trenerskiej Tadeusza Aleksandrowicza.
Punktowali:
Spójnia: Koszuta 14, Stokłosa 13, Grzegorzewski 10, Grudziński 9, Parzych 8, Bodych 6, Ulchurski 6.
Start: Prażmo 24, Szymański 8, Kowalski 7, Myśliwiec 6, Aleksandrowicz 4, Jagoda 3, Kwiatkowski 2, Sikora 2.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani