Spójnia Stargard - Sudety Jelenia Góra 82:84.

Od porażki rozpoczęła Spójnia Stargard turniej, którego jest gospodarzem. Koszykarze stargardzkiego klubu ulegli Sudetom Jelenia Góra 82:84. Po pierwszej kwarcie Spójnia prowadziła 21:15, a po drugiej 42:37.

W pierwszej połowie kilkoma udanymi akcjami popisali się Jakub Dłoniak i Hubert Mazur i to przede wszystkim im gospodarze zawdzięczali prowadzenie. W trzeciej kwarcie nasi koszykarze wypadli kiepsko, tracili piłkę, pudłowali, a w obronie odpuszczali. Przez blisko 5 minut Spójnia rzuciła tylko 2 punkty i Sudety wyszły na prowadzenie. Po trzech kwartach było 60:62.
W decydującej kwarcie mecz się wyrownał, głównie dzięki skutecznym akcjom Wiktora Grudzińskiego. W samej końcowce Spójnia prowadziła, ale goście najpierw wyrównali, a po chwili wyszli na prowadzenie 84:82. Ostatnią akcję mieli stargardzianie, ale Dłoniak spudłował rzut za 3 punkty.
W drugim piątkowym meczu Zastal Zielona Góra pokonał Górnika Wałbrzych 76:61. Kolejne mecze w sobotę. O 9.30 Zastal zagra z Sudetami, o 11.30 Spójnia z Górnikiem, o 15 Sudety z Górnikiem a o 18.15 Spójnia z Zastalem. Wstęp bezpłatny.