Spójnia Stargard zdeklasowała swojego pierwszego rywala w I lidze

Grzegorz Drążek
Łukasz Grzegorzewski w pierwszym meczu nowego sezonu rzucił 9 punktów. Spójnia przekroczyła dzisiaj granicę 100 punktów. Tadeusz SURMA
Inauguracja nowego, pierwszoligowego sezonu była bardzo udana dla koszykarzy stargardzkiej Spójni. W dzisiejszym meczu u siebie nie dali szans Żubrom Białystok. Wygrali 101:65.

Spotkanie było wyrównane tylko na początku. Spójnia od połowy pierwszej kwarty zaczęła osiągać przewagę i z kwarty na kwartę ją powieszała. Rywale nie mieli tego dnia argumentów, którymi mogliby skutecznie rywalizować z naszym beniaminkiem I ligi. Świetne podania dogrywał nowy rozgrywający Spójni Marcin Stokłosa, który zagrał pierwszy mecz po kontuzji. W ostatnich sparingach przed ligą nie grał. Swój debiut w stargardzkim klubie udany miał też Jakub Dłoniak. W naszym zespole zagrało dwunastu zawodników i każdy punktował. Spójnia potwierdziła, że chce się liczyć w walce z najlepszymi na pierwszoligowych parkietach.

Spójnia Stargard - Żubry Białystok 101:65 (26:14, 21:12, 30:16, 24:23)
Punkty dla Spójni rzucili: Dłoniak 17, Mazur 15, Stokłosa 13, Grudziński 11, Koszuta 11, Grzegorzewski 9, Bodych 7, Dylik 4, Koziorowicz 4, Molenda 4, Polowy 4, Soczewski 2.