„Srebrne Muszkiety” dla włocławskiej „Samochodówki”

Drużyna Zespołu Szkół Samochodowych im. Tadeusza Kościuszki w składzie: Mateusz Matusiak, Sebastian Kalinowski i Michał Piecyk zajęła pierwsze miejsce w Finale Centralnym 53 Zawodów Strzeleckich „O Srebrne Muszkiety – 2014”, który odbywał się w dniach 4 - 6 czerwca w Bydgoszczy. Chłopcy z Samochodówki okazali się też bezkonkurencyjni w klasyfikacji indywidualnej.

Mateusz Matusiak zajął pierwsze miejsce uzyskując 579 punktów, na drugim uplasował się Sebastian Kalinowski z wynikiem 570 punktów, a miejsce szóste przypadło Michałowi Piecykowi (560 punktów). Warto dodać, że drużyna Zespołu Szkół Samochodowych im. Tadeusza Kościuszki we Włocławku od kilku lat znajduje się w ścisłej czołówce finałów. W ciągu ostatnich pięciu lat Samochodówka cztery razy uplasowała się na miejscu pierwszym i raz na miejscu drugim. Trenerem drużyny jest Józef Krysztoforski.