Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Stołeczni niepełnosprawni dostaną laptopy z internetem

UM Warszawa
FOT. 123RF
2000 laptopów dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych czeka na warszawiaków w ramach projektu „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób niepełnosprawnych w Warszawie”. Chętni mogą zgłaszać się od 3 września do 31 października.

Uczestnikom zapewniony zostanie bezpłatny dostęp do internetu, serwis oraz pakiet szkoleń. Szkolenia będą realizowane zarówno stacjonarnie, jak i metodą e-learningu. Dzięki kursom stacjonarnym, uczestnicy nauczą się korzystać z otrzymanego sprzętu. Poznają też podstawowe zasady poruszania się w sieci. Zajęcia prowadzone metodą e-learningu nastawione będą na umiejętności niezbędne do wykorzystywania internetu w pracy i życiu codziennym – kursanci będą mogli nauczyć się, jak zdobywać informacje w sieci, tworzyć, wypełniać i przesyłać dokumenty oraz komunikować z innymi.

Czytaj także: Ekologicznie i ekonomicznie na Madalińskiego

Zobacz: Eko oszczędności: jest umowa na 6,85 mln złotych dofinansowania dla stolicy

W ramach projektu powstanie też portal internetowy, na którym umieszczone będą wszelkie materiały, wskazówki oraz szkolenia e-learningowe. Łącznie na platformie dostępnych będzie kilkanaście modułów, nastawionych na rozwijanie umiejętności związanych z praktycznym korzystaniem z nowoczesnych technologii.

Do projektu zgłaszać mogą się osoby niepełnosprawne powyżej 12 roku życia, zamieszkałe na terenie Warszawy, zagrożone wykluczeniem cyfrowym, posiadające orzeczenie o niepełnosprawności bądź o niepełnosprawności w stopniu znacznym lub umiarkowanym.

Formularze zgłoszeniowe będzie można pobierać i składać w Biurze Polityki Społecznej Urzędu m. st. Warszawy, na ul. Niecałej 2 (pokoje nr 22 i 24) lub w Stołecznym Centrum Osób Niepełnosprawnych, ul. Andersa 5.

Formularze zgłoszeniowe oraz regulamin dostępne są także na: **

www.politykaspoleczna.um.warszawa.pl

,

www.scon.waw.pl

,

www.niepelnosprawni.pl

** oraz w Urzędach Dzielnic m.st. Warszawy w punktach informacyjnych.

Koszt całego projektu to 25,7 mln zł. Większość z tych środków, 21,8 mln zł pochodzi z dofinansowania Unii Europejskiej. Projekt musi zostać zrealizowany do 31 grudnia 2013 r.

Codziennie najświeższe informacje z Warszawy na Twoją skrzynkę. Zapisz się do newslettera!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto