Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Stolica będzie miała więcej bazarków jednodniowych

Kasia Rożko
Fot. Tomasz Hołod/Polskapresse
We wrześniu w Warszawie pojawią się dwa nowe bazarki, na których mieszkańcy kupią owoce i warzywa.

Warszawa wychodzi naprzeciw potrzebom mieszkańców. Już we wrześniu warszawiacy będą mogli skorzystać z nowo otwartych targowisk. Do funkcjonującego od ponad roku bazarku na Powiślu, przy al. 3 Maja, dołączą dwie lokalizacje: targowisko na Mariensztacie (ul. Garbarska) oraz bazarek przy pl. Bankowym (ul. Długa).

Bazar potrzebny od zaraz

Według wyników badań przeprowadzonych na zlecenie miasta warszawiacy pozytywnie oceniają pomysł tworzenia w stolicy targowisk jednodniowych - popiera je ponad dwie trzecie (68 proc.) mieszkańców. Aprobata dla takiej formy zakupów wiąże się z pewnością z faktem, iż blisko połowa warszawiaków (45 proc.) deklaruje, że drobne zakupy robi zazwyczaj właśnie na bazarze. Z oferty nowych targów chętnie skorzystałoby trzy czwarte badanych.

O instytucji jednodniowych bazarków przychylnie wypowiada się także Wojciech Bartelski, burmistrz dzielnicy Śródmieście. - Jednodniowe bazarki są odpowiedzią, z jednej strony, na potrzeby warszawiaków, którzy zyskają dodatkowe miejsca zaopatrzenia w świeże owoce i warzywa. Z drugiej strony, to próba zaradzenia nielegalnemu handlowi, który szczególnie jest dotkliwy w Śródmieściu - mówi burmistrz. - Sprzedawców ma przyciągnąć możliwość sprzedaży szerokiej gamy artykułów oraz niskie koszty. Lokalizacje nowych bazarków zostały wybrane na podstawie zgłoszeń i uwag samych mieszkańców, tak aby były one jak najbardziej dostosowane do ich oczekiwań - dodaje.

Co proponują warszawiakom takie targowiska? Przede wszystkim artykuły spożywcze, świeże warzywa i owoce. Bazarki będą działać w każdą sobotę od godziny 7.30 do godziny 14.30 przez cały rok z wyjątkiem dni świątecznych.

Szansa dla kupców

Jednodniowe targowiska to także korzystne rozwiązanie dla kupców i przedsiębiorców. - Jesteśmy bardzo zadowoleni i czekamy na kolejne możliwości sprzedawania naszych produktów w Śródmieściu. Podobnie nasi klienci. Często mówią, że brakowało tu takiej inicjatywy - mówi pani Karolina, prowadząca stoisko na targowisku przy al. 3 Maja. - System pobierania opłat jest wygodny, nie odczuwamy żadnych komplikacji po stronie organizacji - dodaje.

- Rzeczywiście, opłata targowa pobierana jest jako inkaso. Oznacza to, że upoważniony pracownik urzędu dzielnicy przychodzi bezpośrednio do sprzedających na targowisku i pobiera opłatę - wyjaśnia Maciej Kazubek z Biura Działalności Gospodarczej i Zezwoleń stołecznego ratusza. W przypadku Śródmieścia jest to zryczałtowana opłata 8 zł.

Targowiska jednodniowe

Białołęka, ul. Światowida, sobota w godz. 7-14.
Praga-Południe, ul. Dudziarska, piątek w godz. 8-18.30.
Praga-Północ, ul. Namysłowska 8, ul. Strzelecka 19, sobota i niedziela w godz. 7-19 oraz wtorek i piątek w godz. 6-15.
Rembertów, ul. Paderewskiego 15, środa w godz. 7-18 oraz sobota w godz. 7-14.
Śródmieście, al. 3 Maja, sobota w godz. 7.30-14.30.
Ursynów, ul. Surowieckiego 10 (część terenu targowiska) w każdy wtorek w godz. 8-19, ul. Braci Wagów 22 (część terenu targowiska) w każdy czwartek w godz. 8-19.
Wesoła, ul. Armii Krajowej 32, czwartek w godz. 5-12.
Wola, ul. Leszno 17 (okolice dawnego kina W-Z) w środy w godz. 7-19, ul. Górczewska 56/60 (stadion Olimpia) w niedziele w godz. 5-15.

od 16 lat
Wideo

Policyjne drony na Podkarpaciu w akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto