Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

STOP bazgrołom - Malarze podwórkowi w sobotę będą zmianiać oblicze Pragi

Barbara Woźnica
Barbara Woźnica
STOP bazgrołom - Malarze podwórkowi. W sobotę będą wspólnie zmieniać Pragę
STOP bazgrołom - Malarze podwórkowi. W sobotę będą wspólnie zmieniać Pragę Tomasz Bolt / archiwum
Zamiast siedzieć z założonymi rękami, wezmą pędzle w dłoń i będą zmieniać swoje otoczenie. Mieszkańcy Pragi Północ w najbliższą sobotę, 19 czerwca, będą zamalowywać nielegalne bazgroły na fasadach kamienic, blokach i murach. Chętni mogą przyłączyć się do akcji. Więcej szczegółów w artykule poniżej.

Stowarzyszenie Dla Pragi w sobotę zaprasza do udziału we wspólnym zamalowywaniu szpecących napisów na murach praskich budynków.

"Przeszkadzają Ci bazgroły, wulgarne napisy i mowa nienawiści na fasadach kamienic, bloków, śmietników, garaży i murów? Chcesz coś z tym zrobić, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Weź udział w akcji Malarze Podwórkowi - Stop Bazgrołom” - zachęcają organizatorzy.

19 czerwca od godz. 10 mieszkańcy Pragi będą zamalowywać nielegalne bazgroły w wyznaczonych wcześniej miejscach. Zamalowywanie fasad kamienic, bloków, śmietników i murów odbywa się za zgodą ich zarządców czy administratorów. Organizatorzy zapewniają farbę, wałki, pędzle i inny sprzęt. Jednak, jeśli ktoś chce się przyłączyć i ma swój sprzęt, to też warto go zabrać.

"Jeżeli macie własne przyrządy malarskie (w tym średniej wielkości pędzle do farby olejnej, szpachelki, druciane szczotki, małe wiaderka i drabiny) - zabierzcie je koniecznie ze sobą, bo nie gwarantujemy, że sprzętu starczy dla wszystkich." - informują inicjatorzy akcji.

Akcja zamalowywania napisów odbędzie się w sobotę 19 czerwca. Zbiórka o godz. 10 przy ul. Jagiellońskiej 56

akcja #zaadoptujDonice

#zaadoptujDonice Biorą sprawy w swoje ręce i w zaniedbanych ...

Temat nielegalnych bazgrołów i pseudo graffiti coraz częściej pojawia się na lokalnych forach sąsiedzkich w mediach społecznościowych. Jak przypomina Stowarzyszenie Dla Pragi, zgodnie z teorią „rozbitych okien” opracowaną przez George'a Kellinga i Catherine Coles już w latach 80. XX w., tolerowanie m.in. aktów wandalizmu prowadzi z czasem do popełniania przestępstw o poważniejszym charakterze. Późniejsze eksperymenty prowadzone w wielu miastach (w tym w Nowym Jorku) potwierdziły prawdziwość tej teorii. Dlatego akcje takie jak ta, które mają zmienić oblicze dzielnicy mają dodatkowy wymiar.

Zobaczcie też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto