Strajk Kobiet przed Ministerstwem Edukacji Narodowej w Warszawie. "Gruntujemy Cnoty Niewieście"

Redakcja
Trwa protest Strajku Kobiet przed siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej w Warszawie. Hasłem akcji są słowa "Gruntujemy Cnoty Niewieście" wypowiedziane przez doradcę ministra edukacji i nauki - dr. Pawła Skrzydlewskiego, które wywołały burzę w ostatnich dniach. Szczegóły poniżej.

"Gruntujemy Cnoty Niewieście"

W poniedziałek 19 lipca 2021 roku o godzinie 15:30 Strajk Kobiet rozpoczął protest przed siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej przy Al. J. Ch. Szucha 25 w Warszawie. Tematem zgromadzenia jest "mobilizacja przeciwko ideologicznej krucjacie i przejęciu polskiej edukacji przez fundamentalistów religijnych oraz akcja Gruntujemy Cnoty Niewieście. Akcja jednocześnie organizowana jest w całej Polsce, pod siedzibami kuratoriów, szkołami, placówkami edukacyjnymi. W galerii zdjęć poniżej znajduje się relacja z Warszawy:

"Gruntujemy Cnoty Niewieście". Protest Strajku Kobiet w Warszawie

Strajk Kobiet przed Ministerstwem Edukacji Narodowej w Warsz...

Przed rozpoczęciem protestu odbył się breafing prasowy, w którym wzięli udział: Dorota Łoboda, radna Warszawy, członkini Rady Konsultacyjnej przy Strajku Kobiet, współzałożycielka fundacji Rodzice Mają Głos, Dominik Kuc, aktywista, autor rankingu szkół przyjaznych osobom LGBTQ+ oraz przedstawicielki Warszawskiego i Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Przypomnijmy, że 8 lipca br, minister edukacji Przemysław Czarnek podpisał dokument, w którym nakreślone zostały kierunki na nowy rok szkolny. Składa się z sześciu punktów, traktujących m.in o „wspomaganiu przez szkołę wychowawczej roli rodziny, m.in. przez właściwą organizację zajęć edukacyjnych wychowania do życia w rodzinie”, „kształtowaniu właściwych postaw szlachetności, zaangażowania społecznego i dbałości o zdrowie”, działaniu na rzecz „szerszego udostępnienia kanonu edukacji klasycznej” oraz edukacji ekologicznej.

Jak przekazuje Strajk Kobiet, "W rozmowie z "Naszym Dziennikiem" doradca ministra, dr Paweł Skrzydlewski, wyjaśniał dokładniej wizję polityki edukacyjnej. Jego zdaniem "obserwujemy w kulturze bardzo niebezpieczne zjawisko moralne i religijne, pewnego zepsucia duchowego kobiety”, które ma polegać na rozbudzeniu pychy. Upowszechnienie takich postaw jak „próżność, zainteresowanie wyłącznie sobą i egotyzm” ma doprowadzić do „zabijania rodziny i zamykania się na płodność”. Kluczowe ma być więc rozwijanie cnoty, a do tego „trzeba mieć zdrową rodzinę, opartą na monogamicznym nierozerwalnym związku mężczyzny i kobiety”. Szczególny nacisk należy położyć na „właściwe wychowanie kobiet”, czyli „ugruntowanie dziewcząt do cnót niewieścich”."

"Gruntujemy Cnoty Niewieście". Protest Strajku Kobiet w Warszawie

Strajk Kobiet przed Ministerstwem Edukacji Narodowej w Warsz...

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

D
Danny
Nie rozumiem czemu w Polsce nie może być tak jak w Czechach, gdzie prawo w tym temacie jest znacznie bardziej liberalne. O tym jak wyglądają tamtejsze przepisy sporo można przeczytać na blogu https://klinikastonava.cz/category/aborcja-za-granica
Dodaj ogłoszenie