Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Studniówka Maratonu Warszawskiego

Martyna Wyrzykowska
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Bartłomiej Ryży / Polskapresse
Już tylko 100 dni zostało do 33. edycji Maratonu Warszawskiego, jednego z największych biegów ulicznych w Polsce. Z tej okazji organizatorzy przygotowali specjalny plan treningów zarówno dla doświadczonych biegaczy jak i amatorów tego sportu. Tegoroczna edycja biegu odbędzie się jako Memoriał Piotra Nurowskiego, prezesa PKOI, który zginął w katastrofie lotniczej w Smoleńsku.

Założona w 2002 roku fundacja „Maraton Warszawski” organizująca bieg, przyjęła za swoją misję promowanie tego sportu w Polsce, a dzięki doświadczeniu w organizacji imprez biegowych (Maraton Warszawski, Accreo Ekiden, Sztafeta 5x5) udaje jej się współpracować z najważniejszymi przedstawicielami tej dziedziny. W tegorocznym Biegu Olimpijskim udział wezmą m.in. Paweł Nastula, Leszek Blanik, Robert Korzeniowski, Marian Sypniewski i Tomasz Kucharski. Chętni do udziału w konkursie mogą dokonywać zapisów na stronie internetowej. Decyduje zasada „kto pierwszy ten lepszy”, przygotowano 1000 miejsc.

Czytaj także: Futbol amerykański: Warszawskie Orły rozbiły bielawskie Sowy

Rekordzistka maratonu Małgorzata Sobańska wraz ze swoim trenerem Piotrem Mańkowskim ułożyła plan treningów, który pomoże przygotować się do biegu na 42,195 km. Jak zapewnia autorka, skorzystać z niego mogą nie tylko doświadczeni biegacze, którzy ukończyli na przykład tegoroczny Półmaraton Warszawski, ale także osoby potrafiące biec przez 60 minut. Pokonanie maratonu dla osoby zaczynającej od zera na sto dni przed startem nie jest niemożliwe, ale biorąc pod uwagę, że trening przewiduje kilkukilometrowe biegi niemal codziennie, szanse powodzenia maleją.

Koszt udziału w maratonie to 100 - 200 złotych, w zależności od terminu rejestracji i wniesienia opłaty. Jest jednak grupa osób objęta prawem bezpłatnego startu. To zawodnicy, którzy ukończyli 32 dotychczasowych Maratonów Warszawskich, żołnierze będący uczestnikami Mistrzostw Wojska Polskiego, zwycięzcy Maratonu Warszawskiego oraz osoby zaproszone przez Dyrektora Maratonu. Ponadto zawodnicy urodzeni najpóźniej w 1945 roku zobowiązani są do wniesienia 50 proc. kwoty.

Już wkrótce na stronie organizatora pojawi się dokładna trasa biegu. Od dziś natomiast zacząć należy trening przygotowawczy. Na początek dobra wiadomość - pierwszy dzień to odpoczynek!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wywiad z prezesem Jagiellonii Białystok Wojciechem Pertkiewiczem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto