Sudety Jelenia Góra - Spójnia Stargard 54:71

Tadeusz SURMA
Podopieczni Tadeusza Aleksandrowicza pokonali w Jeleniej Górze Sudety 71:54. Nasz zespół pozostaje niepokonany na zapleczu ekstraklasy.

Koszykarze stargardzkiego pierwszoligowca kontynuują zwycięską serię. Wszystkie dotychczasowe mecze wygrali pewnie, każdy różnicą przynajmniej kilkunastu punktów.
W sobotę na drodze Spójni stanęły Sudety Jelenia Góra. Po osiemnastu minutach prowadzili gospodarze, ale później sytuację na parkiecie zdominowali stargardzianie. Nasz dzięki trzem celnym rzutom 3-punktowym w drugiej kwarcie Jarosława Kalinowskiego i poprawieniu się Spójni w walce podkoszowej. Łukasz Bodych miał po 20 minutach pięć zbiórek. Od stanu 31:30 dla stargardzian już tylko oni prowadzili w tym spotkaniu. W 24 minucie, po trafieniach Tomasza Ochońki i Adama Parzycha, było 39:34, a cztery minuty później po akcji dwa plus jeden Ochońki – 52:41.
W czwartej kwarcie nasi zawodnicy kontrolowali wydarzenia w jeleniogórskiej hali. W 34 minucie, po trójce Parzycha, wygrywali 63:48. W 38 min., po dwupunktowej akcji Wiktora Grudzińskiego, było 67:52. Największą bolączką stargardzian w tym meczu były straty, których mieli aż 22. Ale rywale mieli ich jeszcze o jedną więcej. Spójnia pewnie wygrała trzeci mecz i pozostaje liderem pierwszoligowej tabeli. W środę stargardzianie zagrają u siebie z SKK Siedlce, który także jeszcze nie przegrał.