Superfinał PLFA - Giants Wrocław pokonali Warsaw Eagles [zdjęcia]

Paweł Wegner
Drużyna Warsaw Eagles nie sprostała niestety przeciwnikom z Wrocławia, przegrywając finałowy mecz 13:29.

MMWarszawa.pl patronuje drużynie Warsaw Eagles

Wszystkie informacje o Warsaw Eagles - serwis specjalny

Kliknij w zdjęcie, żeby zobaczyć fotogalerię.

Mecz miał dość mocno defensywny charakter i choć przewaga gości widoczna była od samego początku, to wynik punktowy otworzył dopiero w drugiej kwarcie Paweł Sekuła. Potem goście szybko zdobyli pierwsze w meczu przyłożenie, które następnie podwyższyli, by na drugą przerwę zejść do szatni prowadząc 9:0.

Trzecią kwartę rozpoczęli punktami także Giants Wrocław, powiększając przewagę nad Warsaw Eagles do 16 punktów. To bardzo zmobilizowało warszawską drużynę do walki, a goście poczuli się przez moment chyba zbyt komfortowo - następne minuty upłynęły ewidentnie pod dyktando Orłów, co zaowocowało otwarciem ich konta punktowego i zakończeniem trzeciej kwarty wynikiem 16:7. Niemniej jednak dobra passa Eagles skończyła się jeszcze przed gwizdkiem - zaczęli znów tracić kolejne jardy.

W czwartej części spotkania znów Giganci bardzo mocno naciskali Orłów, co zaowocowało dwoma kolejnymi przyłożeniami Jamala Schultersa. Na szczególną uwagę zasługuje to drugie, zdobyte w pięknym stylu po 44-jardowej akcji biegowej. Końcówka meczu należała znów do Eagles, którzy w ostatnich minutach zdobyli jeszcze jedno przyłożenie. Losów spotkania nie mogło to już odwrócić, ale zmniejszyło rozmiar porażki - końcowy wynik na 29:13 dla Giants Wrocław ustalił Dawid Więckowski.

Wygrany finał Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego znakomicie wykorzystał Adam Matryba - w tak niepowtarzalnych okolicznościach postanowił się oświadczyć, ku zaskoczeniu swej wybranki równie wielkiemu, jak sukces wrocławskiej drużyny. Ta para miała więc tego wieczoru podwójny powód do radości i świętowania.