Świąteczne dekoracje z recyklingu. Centrum Praskie Koneser inspiruje na Święta

Materiał informacyjny Centrum Praskie Koneser
Nadeszła pora na świąteczne dekorowanie naszych domów. Jeśli masz ochotę na odrobinę rękodzieła w święta Bożego Narodzenia, wypróbuj te wspaniałe pomysły na domowe dekoracje świąteczne. Jak zrobić cynamonowe choinki czy bombki z kolorowego papieru? Instrukcje krok po kroku przygotowała Eliza Poprawa z Przeróbmy i projektant wnętrz Artur Indyka.

Jest coś wyjątkowego i czarującego w samodzielnym przygotowywaniu ozdób świątecznych z łatwo dostępnych przedmiotów. Ręcznie robione dekoracje dodadzą stylu i blasku Twojemu domowi. W dodatku są niezwykle tanie, a ich przygotowanie gwarantuje mnóstwo rodzinnej zabawy. Bombki z kolorowego papieru, pachnące choinki z cynamonu czy mikołajek z korka po winie - te ozdoby można przygotować dosłownie w kilka minut, a w dodatku zrobimy je z rzeczy, które z pewnością znajdują się w domu. - Tworzymy w trendzie zero waste, czyli nie marnujemy niczego. Do wykonania ozdób nadają się nawet skrawki kolorowego papieru, które z pewnością znajdzie każdy z nas. Wiem, że zazwyczaj wyrzucamy takie rzeczy i mamy z tym spokój, ale przecież z niemal każdego przedmiotu można przygotować ciekawe dekoracje. Ozdoby z recyklingu to nie tylko dbałość o środowisko, ale także oszczędność pieniędzy i oryginalność - mówi Eliza Poprawa z Przeróbmy i projektant wnętrz Artur Indyka, którzy wspólnie z Centrum Praskim Koneser opatentowali kilka projektów na świąteczne dekoracje.

Jak wykonać świąteczne ozdoby krok po kroku?

W niezwykłym miejscu - na tarasie baru Koneser Bar ¾ - Artur i Eliza zdradzili, jak krok po kroku wykonać ozdoby z łatwo dostępnych przedmiotów. - Pokażemy Wam, jak zrobić ozdoby świąteczne z tych rzeczy, które mamy w domu, czyli szyszek, korków od wina, lasek cynamonu, skrawków papieru czy gwiazdek anyżu - mówi Artur Indyka. Warto pamiętać także o kleju na gorąco oraz nożyczkach. Te rzeczy są niezbędne do przygotowania przedmiotów DIY.

Każdy z tych projektów jest banalny do samodzielnego wykonania. Przygotowanie ich krok po kroku może być także świetną rozrywką dla całej rodziny. - Bardzo łatwo wykonać Mikołaja z korka od wina i kolorowego filcu. Potrzebne będą także samoprzylepne oczka oraz biały pomponik. Mikołajki można zawiesić na choince lub postawić w dowolnym miejscu - tłumaczy Eliza Poprawa. Potrzebujemy prostych przedmiotów, które łatwo zorganizować. - Z kolei wszelkie ozdobne artykuły, takie jak kolorowy filc, samoprzylepne oczka czy kolorowe kartki, znajdziecie w sklepie PaperConcept w Centrum Praskim Koneser - dodaje Eliza.

Kolejną dekoracją są pachnące choinki z przypraw. - Ciekawym pomysłem jest choinka wykonana z laski cynamonu, gwiazdki anyżu oraz wstążek. Taka ozdoba nie tylko magicznie wygląda, ale również pięknie pachnie - mów Eliza Poprawa. Wykorzystujemy to, co mamy w domu, pod ręka. Zbieramy niepotrzebne przedmioty i czerpiemy z nich inspiracje.

Jedną z najprostszych i najszybszych do wykonania ozdób są bombki i choinki z kolorowego papieru. - Te dekoracje wykonamy w dosłownie kilka minut. Wszystko zależy od Waszej inwencji twórczej, od niczego innego - tłumaczy Artur Indyka. I podkreśla, że inspiracji na bożonarodzeniowe dekoracje są tysiące. Możemy zrobić je z wymienionych przedmiotów, ale także z szyszek, niepotrzebnych pudełek, starych butelek, masy solnej czy kawałków drewna. - Dekoracje świąteczne DIY to nie tylko nowa ozdoba do domu. To przede wszystkim wspólnie spędzony czas z bliskimi - mówi Artur.

Wideo

Dodaj ogłoszenie