Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Święta nie tylko przy stole: propozycje wycieczek w Rzeszowie i okolicach

Teraz Rzeszów
Teraz Rzeszów
Teraz Rzeszów
Po śniadaniu wielkanocnym warto pomyśleć o spacerze. To doskonały sposób na spalenie kalorii i rodzinne spędzenie czasu. Poprosiliśmy Stanisława Polańskiego, przewodnika z rzeszowskiego oddziału PTTK, aby przygotował dla naszych Czytelników kilka tras na świąteczny spacer.

Dla wytrwałych piechurów
Turystom pieszym pan Stanisław poleca wyprawę do Boru Głogowskiego. W tych pozostałościach Puszczy Sandomierskiej znajdziemy dwa szlaki: żółty (ok. 2,5 godziny marszu) i czerwony (4,5 godziny marszu), zataczające pętle w rezerwacie przyrodniczym. Po drodze napotkamy na tablice informacyjne z opisami roślin i ciekawostkami przyrodniczymi oraz na pamiątkowe mogiły Żydów i Polaków zamordowanych podczas II wojny światowej. By trafić na początek (i jednocześnie koniec) obu szlaków, musimy z przystanku PKS „Bór" podejść w stronę Głogowa do stacji benzynowej. Obok niej znajduje się tablica informacyjna ze schematami obu tras.
Dla miłośników dwóch kółek
Rowerzyści zdaniem pana Stanisława powinni wyruszyć z Rzeszowa w stronę Słociny. Stamtąd po wspinaczce na św. Rocha i skręcie w lewo docieramy do kościółka Marii Magdaleny, podziwiając po drodze panoramę Rzeszowa. Bardziej wytrwali mogą przez Potoki ruszyć w stronę Chmielnika i przez Matysówkę lub Kielnarową i Tyczyn wrócić do Rzeszowa. Czeka ich tam kilka podjazdów. Tym, którzy chcą w spokojniejszym tempie wrócić do miasta, polecamy z kościółka udać się na północ i przez Cierpisz dojechać do Kraczkowej. Stamtąd gminną drogą równoległą do krajowej „czwórki" można bezpiecznie wrócić do Rzeszowa. Należy pamiętać o zabraniu mapy, bo nie wszystkie szlaki są odpowiednio oznaczone.
Dla zmotoryzowanych
Tym, którzy nie przepadają za rowerowymi wypadami, a chcieliby spędzić dzień poza miastem, pan Stanisław poleca wyjazd do rezerwatu przyrody „Prządki". Położony obok drogi Rzeszów-Krosno, 43 km od Rzeszowa, w gminie Korczyna. Podziwiać w nim można piaskowcowe ostańce skalne, które pod wpływem erozji przybrały oryginalne kształty. W odległości ok. 1,5 km znajdują się ruiny zamku Kamieniec, którego historia sięga XIV wieku. Dla spragnionych dłuższych wędrówek, w okolicy znajdziemy 5 ścieżek przyrodniczych. Samochód możemy zostawić bezpośrednio przy rezerwacie „Prządki" lub przy kościele w pobliskiej miejscowości Czarnorzeki.
KC

od 12 lat
Wideo

echodnia.euNowa fantastyczna atrakcja w Podziemnej Trasie Turystycznej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto