Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szalone Dni Muzyki po raz jedenasty. 32 wydarzenia z plejadą wybitnych artystów z Polski i zagranicy

Redakcja
pixabay.com/ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE
32 koncerty w trakcie 4 dni! Podczas tegorocznego festiwalu Szalone Dni Muzyki zaprezentują się wybitni artyści z Polski i zagranicy w repertuarze orkiestrowym i kameralnym Ludwiga van Beethovena, którego jubileusz 250-lecia urodzin miał miejsce w zeszłym roku. Szczegóły poniżej.

Tematem przewodnim tegorocznego festiwalu Szalone Dni Muzyki będzie twórczość Ludwiga van Beethovena. Cztery festiwalowe dni będą okazją, by spojrzeć z bliska na bogatą twórczość i zawiłe ścieżki życia kompozytora, a przede wszystkim głęboko zaangażowanego humanisty, któremu ciężki los bliźnich oraz przyszłość otaczającego go świata nie były obojętne. Programy kolejnych koncertów wypełnią dzieła orkiestrowe i kameralne Beethovena, jak również muzyka inspirowana jego artystycznym dorobkiem. Towarzyszyć im będą wydarzenia muzyczne dla najmłodszych.

W sobotę, 25 września Marcin Masecki zaprezentuje swój projekt z Sinfonia Varsovia Panharmonicon Orchestra – Starcie imperiów, w którym zabrzmią jego opracowania Zwycięstwa Wellingtona i V Koncertu fortepianowego Es-dur Cesarskiego na niecodzienny skład orkiestry dętej. Z kolei w niedzielę w solowym recitalu zaprezentuje się Jonas Vitaud z Wariacjami i fugą Es-dur (Wariacje Eroika) oraz Sonatą fortepianową Burza.

W programie znalazły się również wydarzenia o niecodziennym charakterze jak Gotowanie z Beethovenem, czyli muzyczna i kulinarna uczta w Pawilonie Koncertowym Sinfonii Varsovii z udziałem Sinfonietty Cracovii, improwizacje jazzowe Paula Laya na tematy z twórczości Beethovena, czy koncert Piosnki z łąk i ulic, podczas którego uczestnicy Akademii Operowej Teatru Wielkiego – Opery Narodowej zaśpiewają mniej znane pieśni Beethovena.

Beethoven dla dzieci

Tegoroczny program edukacyjny dla dzieci prezentuje się równie różnorodnie. Najmłodszym do lat pięciu postać Beethovena przybliży ciocia Ada Wdziękońska, która wraz z zaproszonymi muzykami przyszykowała dwa programy koncertów Smykofonii. A w sobotę Teatrzyk Słuchaj Uchem zaprasza starsze dzieci do lat siedmiu na Ptasie wesele, w którym sięgnie do pięknej polskiej ludowej tradycji śpiewu, gry i tańca. Natomiast dla dzieci powyżej lat ośmiu zespół wokalny Il Canto przygotował Balladę o Ludwiku – śpiewaną opowieść o życiu kompozytora.

Trzy lokalizacje

Koncerty tegorocznej edycji festiwalu odbędą się w trzech lokalizacjach: w siedzibie Sinfonii Varsovii na Pradze Południe, w salach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej i w Kościele Środowisk Twórczych pw. św. Andrzeja Apostoła i św. Alberta Chmielowskiego.

Sprzedaż biletów i karnetów rozpoczyna się 1 września o godzinie 11:00. Wstęp na niektóre z wydarzeń jest darmowy, a na pozostałe bilety nie są droższe niż 25 złotych.

Szczegółowy program dostępny jest TUTAJ

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Instahistorie z VIKI GABOR

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto