Szkoła międzynarodowa – czyli angielski dla dzieci w Thames British School

Materiał informacyjny Thames British School
Anglojęzyczne szkoły stają się coraz popularniejsze. To światowy poziom nauczania, najlepsza kadra pedagogiczna, nauka w języku obcym, a przede wszystkim ogrom możliwości rozwoju. Taką szkołą jest na przykład Thames British School w Warszawie. Dlaczego warto zapisać dziecko do szkoły typu international school?

Czym jest Thames British School?

Thames British School to nowoczesna, międzynarodowa szkoła oferująca swoim uczniom naukę zgodną z brytyjskim programem nauczania. To system, który daje solidne podstawy, ale też pozwala doskonalić się uczniom w obszarach, w których wykazują największe predyspozycje. Szkoła oferuje edukację na różnych poziomach nauczania – od przedszkola, aż po liceum, w którym nauka kończy się międzynarodową maturą IB, tzw. IB Diploma.

Jak wygląda nauka w Thames British School w Warszawie

Językiem wykładowym szkoły jest angielski. Niezależnie od tego, czy jest to pierwszy, drugi, czy trzeci język uczniów, nauka odbywa się w sposób rozwijający umiejętności i kompetencje wszystkich dzieci, które automatycznie nabywają zdolność posługiwania się językiem angielskim. Ten w przyszłości będzie im niezbędny w pracy, czy dalszej edukacji. Dodatkowo w programie znajduje się nauka drugiego języka obcego. Można wybierać spośród takich języków jak: hiszpański, niemiecki lub chiński.

W zależności od wieku uczniów szkoła kładzie nacisk na kompetencje kluczowe na danym etapie rozwoju. Wstępem jest przedszkole, które daje dzieciom podstawy, niezbędne do funkcjonowania w brytyjskim systemie. Szkoła podstawowa zapewnia bogactwo zajęć, dzięki którym dzieci będą mogły w pełni skorzystać z możliwości akademickich placówki.

Szkoła uczy krytycznego myślenia, daje także narzędzia do samodzielnego poszerzania wiedzy. Szkoli również z pracy w grupie, co jest obecnie bardzo cenione przez pracodawców. Liceum to płynne przejście do ambitniejszych wyzwań, jakim jest przygotowanie się do międzynarodowej matury (IB Diploma). Ta z kolei otwiera ścieżkę do elitarnej edukacji na uniwersytetach całego świata.

Kto naucza w Thames British School Warszawa?

Kadra nauczycielska to specjaliści zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Wszyscy mają bogate doświadczenie w edukacji, dzięki czemu uczniowie mają zapewnioną profesjonalną opiekę. Wielu z nich samo przeszło edukację w systemie brytyjskim, dlatego są doskonałymi przewodnikami po tym świecie. Łączy ich wspólna misja, którą jest kształcenie młodzieży, mającej w przyszłości zmieniać świat i czynić go lepszym.

Dlaczego warto zapisać dziecko do szkoły typu international school?

Nauka w międzynarodowym środowisku daje niepowtarzalną możliwość dorastania w poszanowaniu wielokulturowości. Rodzinna atmosfera, w której promowana jest różnorodność, to szansa na wychowanie prawdziwych obywateli świata.

Thames British School oferuje szeroki wachlarz zajęć dodatkowych. Uczniowie – poza podstawowym programem – mogą dostosowywać zajęcia do własnych zainteresowań. Kółko matematyczne, zajęcia z robotyki i kodowania, kółko szachowe, zajęcia muzyczne oraz sportowe — to tylko niektóre z aktywności, spośród których może wybierać młodzież.

Szkoła ma obecnie pięć różnych placówek znajdujących się m.in. we Włochach, w Piasecznie, na Ochocie i Mokotowie. Szkoła współpracuje z firmą transportową i na życzenie rodziców może zorganizować transport. Oferuje także zdrowe i zrównoważone posiłki, dostarczane przez wyspecjalizowaną firmę cateringową.
Placówka zapewnia edukację na światowym poziomie, który pozwoli absolwentom na odważne, samodzielne wejście w dorosłość. Program daje szanse na zdobycie kluczowych kompetencji, które w przyszłości z pewnością zaowocują.

Dodaj ogłoszenie