Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Szkoły ponadgimnazjalne. Są jeszcze wolne miejsca dla absolwentów gimnazjów

Redakcja
Absolwenci gimnazjów mogą jeszcze znaleźć miejsce w którejś ze stargardzkich szkół ponadgimnazjalnych.
Absolwenci gimnazjów mogą jeszcze znaleźć miejsce w którejś ze stargardzkich szkół ponadgimnazjalnych. Wioletta Mordasiewicz
Trzeci już nabór do szkół średnich potrwa do 28 sierpnia.

Podobnie jak w poprzednich latach problemu z naborem nie miało I Liceum Ogólnokształcące. Tam już w pierwszym terminie, do 26 czerwca, był komplet we wszystkich ośmiu oddziałach. Odrzuceni złożyli podania do II LO.
– Ku naszemu zdziwieniu są tam jeszcze wolne miejsca aż w trzech klasach – komentuje Jerzy Hernet z wydziału oświaty w starostwie. – W klasie informatycznej z językiem angielskim może się jeszcze uczyć pięć osób, dwa razy tyle może złożyć podania do klasy ogólnej z językiem niemieckim, a do klasy krajoznawczej – osiem osób.
Można się jeszcze załapać do III LO, które działa w Zespole Szkół nr 1. Jest tam w sumie 5 klas. Wolne trzy miejsca są w klasie matematyczno-językowej (ang.), a cztery w klasie z rozszerzonym językiem niemieckim i angielskim.
 
Ci, którzy nie dostali się do wymarzonych liceów, mogą się jeszcze starać o przyjęcie do techników. W Zespole Szkół nr 1 w Technikum Elektrycznym może się uczyć jeszcze sześć osób. Spore zainteresowanie było nauką w Technikum Informatycznym. Tam zdecydowano się na utworzenie dwóch klas.
W Zespole Szkół Zawodowych nr 2 na sześć osób czeka jeszcze miejsce w technikum, dwie mogą się uczyć w szkole zawodowej. Wolne miejsca są też w policealnej szkole dla dorosłych. W sumie do klas ZS nr 2 można dokoptować 10 osób. W Zespole Szkół Budowlano-Technicznych zwiększono nabór w klasach wielozawodowych. Zamiast planowanego jednego oddziału, są dwa. Podobnie jest w liceum dla dorosłych. W tamtejszym technikum są jeszcze cztery miejsca. Chętni mogą wyuczyć się na techników budownictwa.
– Wycofałem stamtąd papiery, bo zdrowie nie pozwoliłoby na wykonywanie takiej pracy – mówi Kamil Maciejewski. – Nadal zastanawiam się gdzie iść.
Małą popularnością cieszył się nowy kierunek, który utworzono w Zespole Szkół nr 5. Chętnych do budowania dróg i mostów było zaledwie dwunastu. To zbyt mało, by taka klasa mogła funkcjonować, więc zainteresowani musieli wybierać inny zawód i decydować się na zostanie technikiem ochrony środowiska, pojazdów samochodowych lub architektury krajobrazu.
W Zasadniczej Szkole Zawodowej ZS 5 przyjmą podania od osób, które chcą zostać mechanikami. Są cztery miejsca. Tyle samo może uczyć się na elektromechaników.

od 7 lat
Wideo

Jakie są wczesne objawy boreliozy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto