Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tak będzie wyglądać Warszawa za 30 lat? Trwa głosowanie na najlepszy projekt w konkursie

Michał Mieszko Skorupka
Michał Mieszko Skorupka
Zjeżdżalnia
Zjeżdżalnia FUTUWAWA/Szymon Olber
Jak będzie wyglądała Warszawa za 30 lat? Na to pytanie postanowili odpowiedzieć uczestnicy V edycji konkursu organizowanego przez Fundację Puszka i m.st. Warszawa. Najlepsze prace zostaną wyłonione dzięki ocenom jury i mieszkańców stolicy. Głosy w plebiscycie można oddawać do 17 maja.

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy poinformował za pośrednictwem swojej strony internetowej, że otrzymał blisko 250 zgłoszeń do konkursu FUTUWAWA. Przypomnijmy, że w ramach V edycji plebiscytu, zapytano warszawiaków o to, jak widzą mieszkanie w stolicy za 30 lat. Trzeba przyznać, że wizje uczestników są niezwykle imponujące i różnorodne.

Nadszedł czas na to, aby mieszkańcy Warszawy zdecydowali, który projekt ich zdaniem najbardziej wyróżnia się na tle konkurencji. Plebiscyt trwa do 17 maja. Projekt, który zdobędzie najwięcej głosów otrzyma nagrodę specjalną w wysokości 1 000 złotych. Oprócz tego, jury przyzna swoje nagrody o łącznej wartości 15 000 zł, a także upominki rzeczowe.

- Bardzo cieszę się z tak licznych, nadesłanych prac. Są wśród nich nie tylko pomysły na rozwiązanie problemów i wyzwań związanych z mieszkaniem w Warszawie, prowokacyjne utopie, ale też prace dystopijne, ostrzeżenia, które zwracają uwagę na konsekwencje możliwych aktualnych trendów. Jestem przekonana, że te projekty ożywią dyskusję o przyszłości Warszawy. I zapraszam do głosowania na najlepszy - mówi Marlena Happach, Architekt Miasta i juror konkursu.

Niesamowite prace

Wystarczy spojrzeć na niektóre projekty, aby przekonać się, że wyobraźnia uczestników konkursu nie zna granic. Poniżej prezentujemy wybrane prace, zgłoszone do konkursu FUTUWAWA.

Zjeżdżalnia

Tak będzie wyglądać Warszawa za 30 lat? Trwa głosowanie na n...

- Nadesłane projekty pokazują różne podejścia do tematu mieszkania - nie tylko konkretne, ale także teoretycznie, opisowe, metaforyczne, konceptualne lub futurologicznie. Niektórzy autorzy proponują kompleksowe odpowiedzi, a inni skupiają się tylko na wybranych elementach związanych z zamieszkiwaniem np. zielenią czy rekreacją w mieście. Odpowiedzi prezentowane są w bardzo różnych formach, nie tylko za pomocą wizualizacji czy makiety, ale również za pomocą innych mediów, m.in. filmu, piosenki, komiksu, reportażu radiowego czy też marki odzieżowej - informuje Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.

Władze Warszawy przyznają, że otwarta formuła konkursu spowodowała, że chętnie zgłaszali się do niego uczestnicy w różnym wieku. Wśród nich znaleźli się zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy.

Zwycięskie prace zostaną zaprezentowane 2 czerwca na wystawie przed ZODIAKIEM Warszawskim Pawilonem Architektury.

- W tym czasie w pawilonie będzie można oglądać wystawę pokazującą założenia do nowego studium dla Warszawy, które zostaną poddane konsultacjom społecznym - informują organizatorzy konkursu.

Głos na wybrany projekt można oddać na tej stronie

od 12 lat
Wideo

Gazeta Lubuska. Winiarze liczą straty po przymrozkach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto