Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tak ma wyglądać fabryka Norblina po rewitalizacji [wizualizacje]

Redakcja
Inwestor właśnie otrzymał pozwolenie na rewitalizację dawnej ...
Inwestor właśnie otrzymał pozwolenie na rewitalizację dawnej ... mat. prasowe
Inwestor właśnie otrzymał pozwolenie na rewitalizację dawnej Fabryki Norblina. Zobaczcie jak przedstawiają się wizualizacje.

– Realizacja tak skomplikowanych projektów stanowi prawdziwe wyzwanie nawet dla doświadczonych inwestorów. Przez prawie sześć lat od zakupu nieruchomości powstały dziesiątki tomów dokumentacji historycznej, konserwatorskiej i budowlanej, nad projektem pracował zespół ponad pięćdziesięciu specjalistów, zatrudnialiśmy dodatkowo wielu konsultantów, a prace te kosztowały już kilkanaście milionów złotych – mówi Kinga Nowakowska, dyrektor generalna Art Norblin Sp. z o. o. Wszystkie prace związane z przygotowaniem odpowiedniej dokumentacji oraz jej zatwierdzeniem zakończyły się 28 sierpnia. Właśnie wtedy zostało oficjalnie wydane pozwolenie na budowę.

Koncepcja architektoniczna projektu rewitalizacji dawnej fabryki Norblina zakłada stworzenie 64 tys. metrów kwadratowych. wysokiej jakości wielofunkcyjnej przestrzeni. W odnowionym Norblinie dominować mają biura, które będą stanowić 40 tys. metrów kwadratowych. Resztę będzie stanowił kompleks usługowo-handlowo-kulturalny.

Centralnym punktem kompleksu będzie brukowana, niezadaszona uliczka pełna sklepów i restauracji, stworzona wokół zabytkowych hal pofabrycznych. Rewitalizacja sal ma kosztować inwestora około 40 milionów złotych. Koncepcja architektoniczna projektu nawiązuje do układu urbanistycznego dawnej fabryki, tworząc kameralny, postindustrialny klimat. Każda z uliczek będzie nosić nazwę od nazwiska jednej z osób, które w sposób szczególny zapisały się w historii tego miejsca. Budowa ma ruszyć w pierwszym kwartale 2015 roku.
Zobcz też:

**
Co ważne w nowy Norblin ma zachować zabytki. – Integralną częścią projektu będzie
Otwarte Muzeum Dawnej Fabryki Norblina **składające się z 44 zabytkowych maszyn i urządzeń, które uzupełnione o interaktywne narzędzia staną się jedną z głównych atrakcji tego miejsca – mówi Artur Setniewski, prezes Fundacji Otwartego Muzeum Dawnej Fabryki Norblina. – Posiadamy już zaakceptowaną przez konserwatora koncepcję przyszłego muzeum i przystępujemy obecnie do kolejnego etapu prac projektowych – dodaje. Koszt realizacji Otwartego Muzeum Dawnej Fabryki Norblina to ok. 16 mln złotych.

Jak twierdzą twórcy miejsca zrewitalizowany Norblin ma być czymś bardziej oryginalnym i unikatowym niż większość galerii handlowych w mieście. – Nie chcemy stworzyć tu kolejnego, powtarzalnego zestawu sklepów, który równie dobrze mógłby znaleźć się gdziekolwiek indziej – wyjaśnia Kinga Nowakowska. Pierwszym niepowtarzalnym konceptem, który działać będzie w przyszłości w na terenie dawnej fabryki Norblina będzie BioBazar, który w wersji tymczasowej funkcjonuje już trzeci rok, przyciągając co tydzień kilka tysięcy świadomych ekologiczne warszawiaków. Jedna z zabytkowych hal stanie się halą targową, jedyną taką w Warszawie. Inspiracją stały się takie miejsca jak Mercado de San Miguel w Madrycie czy Mercat de Sant Josep de la Boqueria w Barcelonie. Oprócz ponad 70 stoisk, które codziennie zaopatrywane będą w świeże produkty, znajdzie się tu również część restauracyjna.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto