Tak pochodząca z Legnicy Kornelia Fiedkiewicz sięgała po złoto! Niesamowity finał [FILM]

Juvenia Wrocław
Polska sztafeta 4x50m zdobyła złoty medal na mistrzostwach Europy, które odbyły się w Glasgow. Jedną ze złotych pływaczek jest Kornelia Fiedkiewicz, pochodząca z Legnicy zawodniczka, która na co dzień reprezentuje barwy Juvenii Wrocław.

Trzy spośród złotych medalistek to zawodniczki Juvenii Wrocław - Alicja Tchórz, Dominika Sztandera i Kornelia Fiedkiewicz. Kwartet dopełniła Katarzyna Wasick. Sztafeta czasem 1:44.85 pobiła rekord polskiej reprezentacji w tej konkurencji.

My cieszymy się oczywiście najbardziej z sukcesu Kornelii Fiedkiewicz. O tej piekielnie utalentowanej pływaczce pisaliśmy już nie raz.

- Jestem tak bardzo wzruszona i wdzięczna, że mogłam być częścią tej sztafety oraz stworzyć kawałek wspaniałej historii z najlepszymi dziewczynami na świecie. Nie ma słów, które opiszą naszą radość. Pisząc ten post łzy szczęścia ciągle lecą mi po policzkach...dla takich momentów to robimy - pisze Kornelia.

Kornelia ma 18 lat, pochodzi z Legnicy. W 2017 roku na mistrzostwach Europy juniorów w Netanji zdobyła brązowy medal w sztafecie mieszanej 4 × 100 m stylem dowolnym. Rok później, podczas mistrzostw Europy juniorów w Helsinkach wywalczyła brąz indywidualnie na dystansie 50 metrów w stylu dowolnym.