Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tak pusto w metrze nie było jeszcze nigdy. Najniższa liczba pasażerów w historii podziemnej kolei

Martyna Konieczek
Martyna Konieczek
Krystian Dobuszyński
Pandemia koronawirusa wpływa na wszystkie aspekty naszego życia, również funkcjonowanie komunikacji miejskiej. W niedzielę obiema liniami metra przejechało tylko 27 tys. pasażerów. To najmniejsza liczba osób podróżujących koleją podziemną w historii warszawskiego metra. Szczegóły poniżej.

Rekordowe pustki w metrze

Z powodu pandemii komunikacja miejska jest opustoszała. Nawet w godzinach szczytu w autobusach czy tramwajach jeździ po kilkanaście, a nawet kilka osób. Najmniej pasażerów widać jednak w metrze. Jak pisaliśmy wcześniej, warszawiacy zaczęli nawet ironicznie komentować, że podziemna kolej ''nie wozi już pasażerów, a po prostu powietrze''. Musimy przyznać, że coś w tym jest. Okazuje się bowiem, że w niedzielę, 29 marca, obiema liniami metra przejechało ok. 27 tys. pasażerów, co, jak podaje portal transport-publiczny.pl, jest swoistym rekordem, jeżeli chodzi o niską liczbę podróżnych.

Mimo że rekord padł 29 marca (linia M1 przewiozła 20 tys. pasażerów, natomiast M2 - 7 tys.), już w piątek i sobotę można było zaobserwować znaczny spadek. W piątek, 27 marca, z kolei podziemnej skorzystało ok. 86 tys. osób (z M1 62 tys., z M2 24 tys.), z kolei w sobotę, 28 marca, łącznie ok. 45 tys. pasażerów. Dla porównania: przed pandemią metro przewoziło średnio ok. 660 tys. osób dziennie.

Zobaczcie też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto