Tanie wakacje z Lotniska Chopina do zarezerwowania już teraz!

Akcja specjalna Tanie wakacje z Lotniska Chopina
Udostępnij:
Sezon zimowy wcale nie oznacza urlopu spędzonego w domu. Możesz wyjechać na weekend na narty, spędzić tydzień w Grecji albo zaszaleć i przez kilka tygodni podróżować po Półwyspie Iberyjskim. Zima jest idealnym okresem na podróże ze względu na to, że loty zwykle są tańsze, a turystów w dużych miastach znacznie mniej. Sprawdź więc, gdzie najlepiej jest wylecieć w zimie i złap cenowe okazje!

Wyloty z Lotniska Chopina już prawie tak często jak przed pandemią

Globalna pandemia miała ogromny wpływ na turystykę w każdym kraju. Różnego rodzaju obostrzenia oraz ograniczenia podróżowania nie pozwalały na to, abyśmy swobodnie się poruszali między krajami.

Jednak na ten moment wyjazdy w celach turystycznych są możliwe - większość krajów na nowo otworzyła się na ruch turystyczny. Tym samym zwiększyła się liczba lotów. Dzięki temu możesz wybrać się do wybranej destynacji w odpowiadającym Ci terminie.

Najlepsze oferty z Okęcie na zimowy wyjazd

Proponujemy dwa miejsca, które warto odwiedzić tej zimy ze względu na wyjątkowo niską cenę.

Co powiesz na tydzień na Cyprze? Pobyt od 1 do 8 grudnia za 243 zł z lotniska Okęcie do Larnaka to okazja, której lepiej nie przegapić. W grudniu na Cyprze średnia temperatura w ciągu dnia to 18 stopni Celsjusza, idealnie, żeby odpocząć od polskich mrozów.

Nasza druga propozycja jest dla prawdziwych podróżników, którzy mają do wykorzystania dłuższy czas na urlop. Lot w datach 11-27 luty z Okęcia do Toronto tylko za 1929 zł to rzadko spotykana oferta cenowa. Mając do wykorzystania ponad dwa tygodnie z pewnością odkryjesz najbardziej ciekawe zakątki Kanady.

Tanie podróżowanie - jak zaoszczędzić podczas wyjazdu

Wszyscy wiemy, że podczas wyjazdów koszty rosną bardzo szybko. Dlatego warto znać kilka trików, które pomogą w zaoszczędzeniu podczas wyjazdu.

Pierwszym sposobem jest zarezerwowanie noclegu przez serwisy Booking czy Airbnb. Są one tańsze niż standardowy pokój hotelowy. Bardzo często mieszkanie do wynajęcia dla turystów jest w centrum miasta, co dodatkowo pozwoli Ci na zaoszczędzenie na komunikacji w miejscu docelowym.

Jadąc na lotnisko, pamiętaj o wcześniejszym zarezerwowaniu miejsca, aby zaoszczędzić pieniądze. Zapłać za parking z wyprzedzeniem i oszczędź do 60% na parkingu Okęcie! Ceny parkingu na lotnisku są stosunkowo wysokie, zwłaszcza jeśli wybieramy miejsce blisko terminala wylotu.

Szukając restauracji w mieście turystycznym, unikaj tych znajdujących się przy rynku. Ceny tak zwykle są około 20% wyższe niż w podobnej restauracji dwie ulice dalej. Dodatkowo, w restauracjach bardziej oddalonych od centrum masz szansę na spróbowanie autentycznych, lokalnych potraw - przy równoczesnym oszczędzaniu.

O czym trzeba pamiętać lecąc samolotem tej zimy

Mimo poluzowania obostrzeń, są pewne kwestie formalne, o których musimy pamiętać przed wylotem. Przede wszystkim trzeba mieć certyfikat unijny, tzw. paszport covidowy, który jest zaświadczeniem o przebyciu cyklu szczepień, przebyciu Covid-19 lub negatywnym wynikiem testu wymazowego (wykonanym zwykle do 48 godzin przed wylotem).

Większość państw wymaga także zarejestrowania swojego przyjazdu na platformie EU Digital Passenger Locator Form. Zarówno paszport covidowy jak i rejestrację przyjazdu należy mieć ze sobą cały czas podczas pobytu, gdyż lokale władze mają prawo do przeprowadzenia kontroli.

Przed wyjazdem należy sprawdzić lokalne obostrzenia oraz informacje na temat powrotu do Polski - najlepiej zrobić to na stronie GOV. Komplet dokumentów oraz wiedza na temat obostrzeń (oraz przestrzeganie ich) to klucz do bezproblemowego wyjazdu za granicę.

Polowanie na najtańsze loty dalej trwa

W szukaniu tanich oferty wylotów świetne jest to, że zarówno kupując lot last minute jak i planując wylot z dużym wyprzedzeniem mamy szansę na zaskakująco niskie ceny.

Loty last minute mają to do siebie, że liczba miejsc jest bardzo ograniczona, dlatego linie lotnicze oferują je po tak niskich cenach. Z kolei loty first minute także cechują się stosunkowo niską ceną - linie lotnicze robią tak, aby zachęcić klientów do kupowania. I w miarę zbliżania się daty wylotu, cena biletu lotniczego stosunkowo rośnie.

Większość wyszukiwarek lotów posiada funkcję wyszukiwania połączeń na trasie Polska - Gdziekolwiek, co pozwala na złapanie najlepszych okazji bez żmudnego przeszukiwania dat każdej z interesujących nas lokalizacji. Nie czekaj więc - znajdź sobie lot na zimowy wyjazd!

Materiał oryginalny: Tanie wakacje z Lotniska Chopina do zarezerwowania już teraz! - Warszawa Nasze Miasto

Dodaj ogłoszenie