Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Targi Książki Historycznej Warszawa 2018. Kiedy, gdzie, wystawcy, szczegółowy harmonogram

Martyna Konieczek
Targi Książki Historycznej Warszawa 2018. Kiedy, gdzie, wystawcy, szczegółowy harmonogram
Targi Książki Historycznej Warszawa 2018. Kiedy, gdzie, wystawcy, szczegółowy harmonogram zdjęcie ilustracyjne/pixabay
Targi Książki Historycznej Warszawa 2018. Ponad 200 wystawców z całej Polski, a także z Białorusi i Ukrainy, weźmie udział w Targach Książki Historycznej, które odbywać się będą w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie. Wydarzenie zorganizowane jest już po raz dwudziesty siódmy, a towarzyszyć mu będzie wiele atrakcji, takich jak konferencje, spotkania autorskie czy filmowe pokazy. To największa tego typu impreza w Polsce. Kiedy odbędą się Targi Książki Historycznej? Jaki jest szczegółowy harmonogram? Szczegóły w artykule poniżej.

Targi Książki Historycznej w Warszawie co roku odwiedza około 30 tys. osób. Celem wydarzenia jest zgromadzenie pod jednym dachem jak największej liczby wydawców historycznych i zachęcenie wielbicieli przeszłości do zapoznania się z szeroką, niepowtarzalną ofertą. Program towarzyszący targom jest bogaty i można spędzić na nich całe dnie nie nudząc się. Organizowane są panele dyskusyjne, konferencje, wykłady, pokazy filmowe, spotkania z autorami, spacery historyczne, prezentacje faksymiliów, gier strategicznych i planszowych. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Zobaczcie też: Targi Książki Historycznej po raz XXIV. Ponad 200 wystawców w Arkadach Kubickiego

Targi Książki Historycznej 2018 - co nas czeka?

Na targach swoją ofertę zaprezentuje ponad dwustu wystawców z całej Polski: wydawcy książek historycznych, wydawnictwa muzealne, antykwariaty, instytucje kultury, wydawcy książek edukacyjnych dla dzieci.

W ramach tegorocznych Targów odbędzie się:

  • IX Salon Książki Muzealnej
  • Salon Książki Instytutu Pamięci Narodowej
  • Salon Książki Ukraińskiej
  • Białoruski Dom – Salon Książki Białoruskiej

Targi Książki Historycznej 2018 - harmonogram

Czwartek (29 listopada):

  • Wśród targowych spotkań zaplanowanych na czwartek jest panel „Jak rozmawiać o II RP?" wokół serii "100-lecie niepodległości" z udziałem m.in. Piotra Zaremby, Łukasza Jasiny, Roberta Kostro. Dyskusja będzie okazją do zaprezentowania polskiej drogi do niepodległości oraz różnorodnych aspektów, często kontrowersyjnych, związanych z początkami funkcjonowania państwa polskiego w dwudziestoleciu międzywojennym.
  • Seria „100-lecie niepodległości. Wspomnienia i pamiętniki” została opracowana przez Muzeum Historii Polski, a jej pomysłodawcą jest prof. dr hab. Andrzej Friszke. Seria to zbiór kilkunastu niepublikowanych lub dawno niewznawianych pamiętników i dzienników czołowych postaci polskiego życia publicznego. Do tej pory w ramach serii ukazały się m.in. książki „Piłsudski jakim Go znałem” Leona Wasilewskiego, „Przewrót w Polsce” Jędrzeja Moraczewskiego, „Moje wspomnienia” Stanisława Wojciechowskiego oraz „Pamiętniki” Ignacego Daszyńskiego. W trakcie czwartkowego spotkania zaprezentowane zostaną także dwie najnowsze publikacje Muzeum Historii Polski. „Oblicza Niepodległej” – zbiór dziewięciu tekstów, autorstwa znakomitych znawców epoki, dotyczących różnych dziedzin życia w II RP oraz „Piłsudski (nie)znany. Historia i popkultura”.

Piątek (30 listopada):

  • Na piątek zaplanowano m.in. debatę o polityce historycznej w stosunkach polsko-rosyjskich połączona z promocją książki prof. Witolda Modzelewskiego „Polska – Rosja” oraz panel dyskusyjny o serii wydawniczej Instytutu Historii PAN pt. „Metamorfozy społeczne” z udziałem m.in. Andrzeja Chwalby, Jerzego Pająka i Janusza Żarnowskiego.

Sobota (1 grudnia):

  • W sobotę odbędzie się m.in. debata „100 lat nadania praw wyborczych kobietom. O wielkich Polkach przełomu XIX i XX wieku”, w którym wezmą udział Dobrochna Kałwa, Anna Kowalczyk, Joanna Puchalska i Hanna Maria Giza oraz spotkanie "Sto lat niepodległej Polski” – dyskusja wokół albumu „Polska 100 lat” wydawnictwa BOSZ. W sobotnim programie znalazło się też seminarium „100-lecie wybuchu Powstania Wielkopolskiego”, którą poprowadzi prof. Przemysław Matusik.

Niedziela (2 grudnia):

  • W niedzielę odbędzie się debata: „100 lat niepodległości. Wielkie biografie wielkich ludzi” z udziałem Natalii Budzyńskiej, prof. Włodzimierza Suleji, prof. Wiesława Wysockiego, a także spotkanie "Polacy, Żydzi – Holokaust, komunizm” – dyskusja wokół nowej książki Piotra Zychowicza „Żydzi 2”.

Szczegółowy harmonogram Targów Książki Historycznej znajdziecie tutaj.

Targi Książki Historycznej

Targi Książki Historycznej 2018 - wystawcy

Wśród tegorocznych wystawców są m.in.:

  • Dom Spotkań z Historią
  • Nasza Księgarnia
  • Państwowy Instytut Wydawniczy
  • Wydawnictwo Poznańskie
  • Zysk i S-ka
  • Wydawnictwo Naukowe PWN
  • Wysoki Zamek z Krakowa
  • BOSZ
  • Ośrodek KARTA
  • Państwowy Instytut Wydawniczy

Targi Książki Historycznej 2018 - Nagroda Klio

Aby wyróżnić wkład polskich autorów w popularyzację historii oraz docenić wydawców literatury historycznej, co roku podczas Targów przyznawana jest Nagroda KLIO w kilku kategoriach:

  • autorskiej (indywidualny wkład autora w popularyzację historii)
  • edytorskiej (dla wydawcy za publikację interesujących serii, cykli itp.)
  • innej, według uznania Jury lub sugestii sponsorów (np. varsaviana)

Targi Książki Historycznej 2018 - termin i miejsce

Targi Książki Historycznej odbędą się od 29 listopada do 2 grudnia 2018 roku w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie. Targi odbywają się w godz. 10:00-18:00.

Targi Książki Historycznej 2018 - dojazd

Jadąc komunikacją miejską najlepiej wysiąść na przystanku Stare Miasto (linie: 4, 13, 20, 23, 25, 26, 28, 160, 190, 527), Pl. Zamkowy (linie: 116, 178, 180, 222, 503) lub Podzamcze (linie: 118, 185, 385).

Do miejsca odbywania się Targów można wejść od strony Placu Zamkowego, przez dziedziniec Zamku Królewskiego, następnie wejściem z lewej strony, przez szatnie i schodami ruchomymi w dół. Można też dotrzeć tam od strony Wisłostrady i ul. Grodzkiej, gdzie znajduje się również parking dla autokarów.


od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto