TBL: Anwil Włocławek - Turów Zgorzelec [wynik, zdjęcia, wideo]

W sobotę w meczu w ramach 13 kolejki koszykarskiej ekstraklasy Anwil Włocławek przegrał czwarty ligowy mecz z rzędu.

Anwil - Turów 65:69 (20:13, 10:19, 16:16, 19:21)
ANWIL: Dardan Berisha, Eric Hicks 9, Stipe Modrić 6, Nikola Jovanović 16, Chris Thomas, Andrzej Pluta 6, Łukasz Majewski 9, Patryk Czerwiński, Kamil Maciejewski, DJ Thompson 7, Paul Miller 12.TURÓW: Ivan Zigeranović 1, Oskar Bukowiecki, Mateusz Jarmakowicz, Torey Thomas 23, Konrad Wysocki 7, Michał Gabiński 8, Robert Tomaszek 2, Bartosz Bochno, Ivan Koljević 2, Marko Brkić 9, David Jackson 12, Michael Kuebler 5.  Sędziują: Tomasz Kudlicki, Tomasz Trawicki, Wojciech ImiołekWideo z prezentacji drużyn TUTAJWideo z konferencji prasowej TUTAJ
I kwarta (20:13)PGE Turów Zgorzelec przyjechał do Włocławka jako faworyt. Anwil Włocławek po ostatniej porażce z Polonią Warszawa zajmował ósmą pozycję w tabeli Tauron Basket Ligi, rywale trzecią. Włocławianie mieli więc trudne zadanie, jednak od początku spotkania to właśnie ekipa Emira Mutapcicia grała zdecydowanie lepiej w ataku i w obronie. Po 5 minutach włocławianie wygrywali 13:6. Przewagę zdołali utrzymać do końca kwarty (20:13).
II kwarta (10:19)W drugiej części spotkania role się odwróciły. Po rzucie za 3 punkty Toreya Thomasa Turów wyszedł na prowadzenie – 22:21 (13 min.) Anwil popełnił więcej strat od rywala, koszykarze z Włocławka częściej też faulowali. Przez kolejne kilka minut żadna z drużyn nie prowadziła więcej niż dwoma punktami. Dopiero na 53 sekundy do zakończenia kwarty, po „trójce" Michaela Kueblera zgorzelczanie mieli 4 punkty przewagi 31:27. Pierwszą połowę efektownie zakończył D.J. Thompson, który w ostatniej sekundzie trafił z półdystansu, przy rzucie został sfaulowany, dorzucił 1 punkt z wolnego i był to 30 punkt Anwilu. Goście mieli ich na swoim koncie 32.
III kwarta (16:16)W 25 minucie zgorzelczanie prowadzili już 40:34. Włocławianie przez chwilę doścignęli rywala (40:39), jednak goście nie mieli większych problemów, aby oszukać obronę przeciwnika. Ostatecznie jednak, po trafieniu w ostatniej sekundzie Łukasza Majewskiego PGE wygrywał jedynie 48:46.
IV kwarta (19:21)Czwarta kwarta rozpoczęła się pomyślnie dla Anwilu. Efektownie zagrał Eric Hicks, który wsadził piłkę do kosza i został sfaulowany. Dorzucił punkt z rzutu wolnego i na tablicy widniał remis (51:51). Kolejne dwie akcja Amerykanina była podobne. Radość Anwilu nie trwała długo. W 36 minucie za 3 punkty trafił Torey Thomas, tuż po nim 2 punkty zdobył Michał Gabiński i Turów wyszedł na pięciopunktowe prowadzenie 60:55. Włocławianie szybko odrobili stratę. Na 2 minuty do końca meczu, po jednym rzucie wolnym Nikoli Jovanovicia, Anwil przegrywał jednym punktem 60:61. W ekipie Turowa rolę lidera objął Thomas. Amerykanin znakomicie rozgrywał piłkę i do tego celnie trafiał w decydujących momentach. Do końcowego gwizdka sędziego pozostało 25 sekund. Na tablicy wynik 66:63 dla PGE. Na linii rzutów wolnych stanął D.J. Thompson, jednak nie trafił obydwu rzutów. Na 10 sekund do końca meczu przy stanie 67:65 dla gości Amerykanin popełnił kolejny błąd. Zamiast podawać do niepilnowanego przez rywali Jovanovicia ten wszedł pod kosz i w polu 3 sekund stracił piłkę. Dwa rzuty wolne trafił Marko Brkić i Anwil nie zdołał odnieść zwycięstwa. PGE Turów zwyciężył 69:65
Licytacja na WOŚPTradycyjnie Anwil włączył się w 19. finał WOŚP. Wylicytowano:- Srebrny medal z sezonu 2009/2010 przekazany przez Prezesa WTK S.S.A. Zbigniewa Polatowskiego - 1200 zł- koszulka Realu Madryt Jerzego Dudka - 1100 zł- wyjazd z zespołem na mecz - 250 zł- kolacja z Nikolą Jovanoviciem - 100 zł
Natomiast na Allegro można wylicytować:- wizerunek na bilecie- wyjście do kina z DJ Thompsonem- trening z Andrzejem i Justyną - antyramę z kalendarzowym zdjęciem Andrzeja Pluty wzbogacona o podpisy wszystkich koszykarzy i trenerów Anwilu.- trzy oryginalne stroje meczowe.
Dzisiejsze typyKrzysztof Jóźwiak (statystyk meczów Anwilu) - 79:70 Wojciech Pietrzak (statystyk) - 83:79Andrzej Sołtysiak (www.wloclawek.pl) - 71:65 Piotr Kieplin (fotoreporter) - 79:74Krzysztof Szaradowski (radio Gra) - 81:79 Grzegorz Kubiak (spiker meczów Anwilu) - 83:66 Radosław Olszewicz (www.wloclawek.info.pl) - 78:72Andrzej Korpalski (www.anwil.wloclawek.pl) - 77:83Damian Sidwa (TV Kujawy) - 89:82Krzysztof Kwapiński (www.q4.pl) - 78:82
Przed meczemPodopieczni Emira Mutapcicia podejmą w Hali Mistrzów PGE Turów Zgorzelec. Goście zajmują obecnie trzecie miejsce w tabeli z bilansem 7 zwycięstw i 4 porażek. W ostatniej kolejce przed własną publicznością pokonali lidera tabeli Energę Czarnych Słupsk. Włocławian czeka więc trudne zadanie, tym bardziej, że pod znakiem zapytania stoi występ Chrisa Thomasa, który narzeka na uraz nagarstka. Trzeba jednak liczyć, że Anwil przerwie passę trzech z rzędu ligowych porażek.
Początek meczu o godzinie 18. Transmisja w radiu GRA. Wynik podawać będziemy na naszym portalu.
Tradycyjnie Anwil włącza się w finał 19 WOŚP. Podczas spotkania będzie można wylicytować m. in.: wyjazd z zespołem na mecz, umieszczenie wizerunku na bilecie, wyjście do kina z DJ Thompson lub kolację z Nikolą Jovanoviciem lub koszulkę Realu Madryt Jerzego Dudka. Ponadto na Allegro WOŚP Anwil wystawił trzy oryginalne stroje meczowe.