TBL. Anwil Włocławek - Zastal Zielona Góra [relacja, zdjęcia, wideo]

Dziś 3. mecz w 2. etapie Tauron Basket Ligi. Anwil Włocławek - Zastal Zielona Góra, relacja na żywo, zdjęcia, wideo.

Czytaj też: LECH POZNAŃ JAK ANWIL, WŁOCŁAVIA JAK LEGIA WARSZAWA Anwil Włocławek - Zastal Zielona Góra 88:72 (27:20, 23:15, 21:15, 17:22) ZDJĘCIA Z MECZU ANWIL - ZASTAL kliknij tutajZDJĘCIA Z MECZU ANWIL - ZASTAL kliknij tutajANWIL: Dardan Berisha 16, Seid Hajrić 6, Lorizna Harrington 8, Krzysztof Szubarga 11, Mateusz Rutkowski, John Allen 10, Bartłomiej Wołoszyn, Michał Pietrzak, Kamil Maciejewski 2, Michał Sokołowski, Corsley Edwards 22, Lawrence Kinnard 10.ZASTAL: Jakub Dłoniak 5, Marcin Chodkiewicz, Filip Matczak, Marcin Flieger 11, Uros Mirković, Kamil Chanas 13, Walter Hodge 6, Piotr Stelmach 6, Marcin Sroka 7, Kirk Archibeque 6, Gani Lawal 18, Rafał Rajewicz. - na meczu jest Andrzej PlutaHasła meczu - "Zamiast treningu spotkajmy się w TB Kingu""Co Wam się stało, że Wam się biegać zachciało""Szablowski zrób z nich drużynę"Transparent meczu - No Respect for fans - No support for playersczyli - Brak szacunku dla fanów - Brak wsparcia dla graczy 1. kwarta (27:20)Od początku mecz był wyrównany, w 3 minucie było 5:5. Obydwie drużyny grały kosz za kosz. Zastal odskoczył nieco Anwilowi w 6 minucie (12:8). Od tego momentu jednak punktowali jedynie gospodarze. Włocławianie w ciągu 3 minut zdobyli 8 punktów, goście żadnego. Na minutę do końca kwarty, po efektownym zagraniu Corsley'a Edwardsa włocławianie wygrywali 24:16. Po 10 minutach gry gospodarze prowadzili 7 punktami – 27:20. ANWIL: Dardan Berisha 6, Seid Hajrić 4, Lorizna Harrington 1, Krzysztof Szubarga 4, John Allen 7, Corsley Edwards 5.ZASTAL: Marcin Flieger 4, Uros Mirković, Kamil Chanas 3, Walter Hodge 4,  Marcin Sroka 3, Kirk Archibeque, Gani Lawal 6.2 kwarta 50:35 (23:15)W 13 minucie, po celnym rzucie wolnym Edwardsa podopieczni Krzysztofa Szablowskiego wygrywali już 11 punktami 35:24. Na 3,5 minuty do zakończenia pierwszej połowy meczu widowiskowym wsadem piłki do koszapopisał się środkowy Anwilu, zdobywając tym samym 41 punkt dla swojej drużyny. 29 punktów na koncie miał Zastal. W 18 minucie, po celnych rzutach wolnych Dardana Berishy, włocławianie powiększyli przewagę do 17punktów (48:31). Koszykarze z Włocławka do szatni zeszli z dorobkiem 50 punktów. Dobra obrona Anwilu spowodowała, że w ciągu 20 minut zielonogórzanie zdobyli jedynie 35 punktów. ANWIL: Dardan Berisha 10, Seid Hajrić 6, Lorizna Harrington 6, Krzysztof Szubarga 7, Mateusz Rutkowski, John Allen 7, Bartłomiej Wołoszyn, Michał Pietrzak, Kamil Maciejewski, Michał Sokołowski, Corsley Edwards 12, Lawrence Kinnard 2.ZASTAL: Jakub Dłoniak 2, Marcin Chodkiewicz, Filip Matczak, Marcin Flieger 6, Uros Mirković, Kamil Chanas 5, Walter Hodge 4, Piotr Stelmach 3, Marcin Sroka 3, Kirk Archibeque, Gani Lawal 12, Rafał Rajewicz. 3. kwarta (21:15) W 25 minucie przewaga Anwilu wynosiła już 19 punktów (61:42). Po „trójce" Johna Allena było już 20 punktów (66:46). Koszykarze z Włocławka skutecznie powstrzymywali liderów drużyny z Zielonej Góry, którzy nie trafiali nawet z łatwych pozycji. Po rzucie Lawrence Kinnarda zza linii 6 m 75 cm było 71:48. 3 kwarta zakończyła się wynikiem 71:50. ANWIL: Dardan Berisha 16, Seid Hajrić 6, Lorizna Harrington 6, Krzysztof Szubarga 11, Mateusz Rutkowski, John Allen 10, Bartłomiej Wołoszyn, Michał Pietrzak, Kamil Maciejewski, Michał Sokołowski, Corsley Edwards 12, Lawrence Kinnard 10.ZASTAL: Jakub Dłoniak 2, Marcin Chodkiewicz, Filip Matczak, Marcin Flieger 11, Uros Mirković, Kamil Chanas 5, Walter Hodge 6, Piotr Stelmach 3, Marcin Sroka 5, Kirk Archibeque 4, Gani Lawal 14, Rafał Rajewicz. 4. kwarta (17:22)Przez większą część kwarty włocławianie utrzymywali wysoką przewagę, która w 35 minucie wynosiła już 24 punkty (80:56). Na 4 minuty do zakończenia meczu za 5 przewinień zszedł z parkietu lider zespołu z Zielonej Góry Walter Hodge, który w tym meczu został skutecznie powstrzymany przez obronę Anwilu. Najlepiej rzucający w posiej lidze Amerykanin (średnia 17,8) zdobył jedynie 6 punktów, miał też 4 straty.Znakomicie grający włocławianie wygrali mecz 88:72.