Teatr Capitol

Materiał informacyjny Teatru Capitol
„ Teatr w trasie. Capitalne spotkania ze sztuką” - nowy projekt teatralny warszawskie-go Teatru Capitol zagościł w Piotrkowie Trybunalskim, Żyrardowie, Opocznie i War-szawie.

„Małżeństwo to morderstwo”, „Akt równoległy” i „Dwie pary do pary”, te trzy brawurowe komedie warszawskiego Teatru Capitol, w reżyserii Olafa Lubaszenki mieli okazję zobaczyć Widzowie wybranych polskich miast, w ramach projektu „Teatr w trasie. Capitalne spotkania ze sztuką.”

Nadrzędnym celem projektu była popularyzacja teatru, wśród grup Widzów, którzy z różnych przyczyn mają na co dzień ograniczony dostęp do oferty kulturalnej. Barierą partycypacji w kulturze są często kwestie socjoekonomiczne, szczególnie w sytuacji kryzysu ekonomicznego, jakim jest okres stopniowego wyjścia z pandemii (paraliżu działal-ności gospodarczej i kulturalnej) oraz w obliczu trwającej w Ukrainie wojny. W dobie kryzysu kultura nie jest traktowana jako przedmiot pierwszej potrzeby, schodzi na dalszy plan wy-datków gospodarstw domowych.

Otwarta formuła projektu, którą stworzyliśmy pozwoliła na udział w wydarzeniach teatralnych ponad dwóm tysiącom Widzów. Dla wielu z nich było to pierwsze zetknięcie z teatrem w ogóle. Cieszymy się, że projekt, który stworzyliśmy stał się ważny i edukacyjno - integracyjny dla lokalnych społeczności, w tym dla osób z różnych powodów wykluczonych z udziału w życiu kulturalnym. W projekcie udział wzięli licznie także przedstawiciele ukraińskiej mniejszości narodowej, której asymilacja z lokalnymi społecznościami, także na płaszczyźnie kulturalnej jest dla nas jako podmiotu kultury bardzo ważną misją.

Widzowie na teatralnych deskach mieli szansę zobaczyć takie gwiazdy filmu i teatru jak: Anna Gornostaj, Olaf Lubaszenko, Patricia Kazadi, Lesław Żurek, Joanna Balasz, Katarzyna Maciąg, Hiroaki Murakami oraz Dariusz Wieteska, co dodatkowo wpłynęło na atrakcyjność i sukces frekwencyjny projektu.

Więcej informacji o projekcie znajdziecie Państwo na stronie:
www.teatrcapitol.pl/teatr-w-trasie-capitalne-spotkania-ze-sztuka
Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa
Narodowego w ramach programu. Narodowego Centrum Kultury Kultura – Interwencje.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Teatr Capitol - Lubuskie Nasze Miasto

Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie