Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Teatry w Warszawie. Najciekawsze premiery przełomu kwietnia i maja [TOP7]

Redakcja
Katarzyna Kural-Sadowska
"Król" będzie walczył w Warszawie, Maciej Stuhr zostanie posłem, a Mariusz Treliński wystawi "Ognistego anioła" w Teatrze Wielkim Operze Narodowej. Przed nami też premiera słynnego musicalu „Once” w Teatrze Roma. Co jeszcze będzie grane? Sprawdź najnowsze premiery w warszawskich teatrach.

Teatry w Warszawie. Najciekawsze premiery przełomu kwietnia i maja [TOP7]

7. „BEM! Musical o patriotach i renegatach”

Kooperacja Teatru Syrena w Warszawie, Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach oraz twórców Pożaru w Burdelu. „Niezwykłe widowisko muzyczne pełne zaskakujących zwrotów akcji i typowego dla Pożaru poczucia humoru” - czytamy w opisie spektaklu. Przedstawienie przygotowywane jest w ramach programu „Sto wskrzeszeń na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości”. „Nasza koprodukcja będzie kręcić się wokół postaci generała Józefa Bema, który w dramatycznych okolicznościach przeszedł na islam, ale także wokół polskich nomadów, którzy wobec zniknięcia Polski z mapy byli rzucani gdzieś po świecie” - zapowiada Michał Walczak z Pożaru w Burdelu.

Teatr Syrena
Premiera 18 maja

6. „Ferdynand Wspaniały”

Tym razem coś dla najmłodszych. Chyba każdy gdzieś kiedyś słyszał o słynnym psie z książki Ludwika Jerzego Kerna - Ferdynandzie Wspaniałym, który marzy, żeby zostać człowiekiem. Szyje garnitury na miarę, jada w najlepszych restauracjach, sypia w eleganckich hotelach, bywa w najlepszym towarzystwie, a w wolnych chwilach zdarza mu się łapać złodziei. Słowem, jest po prostu wspaniały. Wkrótce jego przygody dzieci będą mogły oglądać na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego. W obsadzie m. in. Anna Cieślak i Joanna Trzepiecińska. Autorem tekstów piosenek jest Jacek Cygan.

Teatr Polski
Premiera 15 maja

5. „Gra w życie”

Dramat Maxa Frischa w reż. Aleksandra Kaniewskiego to historia Kürmanna (w tej roli Grzegorz Damięcki), który dostaje możliwość, by jeszcze raz przeżyć swoje życie i uniknąć popełnionych błędów. Okazuje się jednak, że mimo najszczerszych chęci - pozostając sobą, zawsze zakocha się w tej samej kobiecie, dokona tych samych wyborów i nie będzie w stanie oszukać losu.

Teatr Ateneum
Premiera 27 kwietnia

mat. prasowe Ateneum

"Gra w życie"

4. „Once”

Musical „Once” ma na swoim koncie aż osiem prestiżowych nagród teatralnych Tony i statuetkę Grammy za płytę ze ścieżką dźwiękową. Do tego piosenka ze znakomitego filmu Johna Carneya, na którego podstawie powstało libretto, zdobyła Oscara. Autorami tego amerykańskiego musicalu są Enda Walsh, Glen Hansard i Markéta Irglová (ta ostatnia dwójka nie tylko napisała hipnotyzującą muzykę, ale też zagrała główne role w filmie). Akcja „Once” rozgrywa się w Dublinie i opowiada o spotkaniu Dziewczyny, imigrantki z Europy Wschodniej oraz Faceta, ulicznego muzyka rodem z Irlandii. To opowieść o niespełnionej miłości i marzeniach. Reżyserem musicalu w Teatrze Roma jest Wojciech Kępczyński, który stoi również za takimi hitami, jak „Piloci” czy „Mamma Mia!” W głównej roli żeńskiej występować będą zamiennie Marta Wągrocka i Monika Rygasiewicz, a do głównej roli męskiej przygotowują się Adam Krylik i Mariusz Totoszko. Dużym wyzwaniem jest z pewnością to, że aktorzy będą na scenie również muzykami. Zapowiada się kolejny przebój w Romie.

Teatr Roma, Scena Nova
Premiera 12 maja

3. „Bal manekinów”

Groteska Brunona Jasieńskiego w reż. Jerzego Stuhra pokazuje skorumpowany świat politycznych intryg, afer i skandali. W spektaklu mieszają się różne style - od farsy i groteski, po pantomimę. W obsadzie m.in. Maciej Stuhr w roli posła.

Och-Teatr
Premiera 27 kwietnia

Katarzyna Kural-Sadowska

"Bal manekinów"

2. „Ognisty anioł”

Opera Siergieja Prokofiewa w pięciu aktach (siedmiu obrazach) w reżyserii Mariusza Trelińskiego, tegorocznego laureata prestiżowej nagrody, tzw. operowego Oscara (International Opera Award). „Ognisty anioł” to niepokojąca opowieść o dziewczynce zakochanej w Aniele, która później, już jako dorosła kobieta, próbuje go odnaleźć w innych mężczyznach. To wszystko uniemożliwia jej związek z Ruprechtem, człowiekiem, który jest w stanie zrobić dla niej wszystko, nawet zawrzeć pakt z Mefistofelesem. W rolach głównych Scott Hendricks (Ruprecht) i Ausrine Stundyte (Renata). Scenografia Boris Kudlička, stały współpracownik Mariusza Trelińskiego. Za kostiumy odpowiada Kaspar Glarner, a za reżyserię świateł - Felice Ross. Zapowiada się kolejny hit w Teatrze Wielkim Operze Narodowej. Nie tylko dla melomanów.

Teatr Wielki Opera Narodowa
Premiera 13 maja

mat. prsowe

1. „Król”

Najnowsza premiera Teatru Polskiego to nie lada gratka dla wielbicieli powieści „Król” Szczepana Twardocha (przyznaję, że również się do nich zaliczam) oraz spektakli duetu Strzępka - Demirski. To barwna opowieść o targanej konfliktami narodowymi, politycznymi i społecznymi Warszawie u progu drugiej wojny światowej. W roli boksera Jakuba Szapiro zobaczymy Adama Cywkę, znanego również z serialu „Artyści” Strzępki i Demirskiego. Katarzyna Strączek zagra piękną Ryfkę Kij, Krzysztof Dracz bandziora Kuma Kaplicę, a Doktora Radziwiłłka - Marcin Bosak. Nie wiem, jak wy, ale ja już nie mogę się doczekać.

Teatr Polski
Premiera 18 maja

Paweł Demirski
Andrzej Banaś

Paweł Demirski

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto