Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Teresa Adamowska, Gabriela Horosz, Ewa Skłodowska i Adam Artur Tymiński. Zobacz ich prace!

redakcja
redakcja
redakcja
Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza na otwarcie wystawy "Trzy", które odbędzie się 21 marca (poniedziałek) godz.18.00 w Galerii Pod Arkadami. Swoje prace zaprezentują łomżyńscy plastycy: Teresa Adamowska, Gabriela Horosz, Ewa Skłodowska, Adam Artur Tymiński.

"TRZY" - jest projektem artystycznym, którego celem jest zgromadzenie w jednym miejscu twórców, zdecydowanych włączyć się we wspólne działanie i dać odpowiedź na jeden temat. "Trzy" jest również hasłem tych spotkań, a ich główną rolą, ukazanie różnorodności w sposobie wypowiedzi oraz interdyscyplinarnej odmienności. Konfrontacja o tyle ciekawa, że w tej edycji spotykają się twórcy będący przedstawicielami jednego środowiska i zbliżeni są do siebie pokoleniowo.
Prezentowane prace są trudne do porównania i pomimo, że poruszają się w obrębie jednego tematu są skrajnie różne. Od przywiązanych do tradycyjnych form wypowiedzi, do surowych w swej prostocie, ukazujących zaledwie materię, którym przetrwanie gwarantuje jedynie cyfrowy zapis. Prace te nasycone są indywidualnymi emocjami, opowiadają o osobistych przeżyciach i sprawach mających w twórczości i życiu kluczowe znaczenie.
Są refleksją nad kondycją sztuki oraz testem wrażliwości odbioru świata i tolerancji na odmienność spojrzeń. Nie jest to artystyczny spór lecz harmonijne zestawienie różnorodnych postaw, które ścierając się ze sobą powodują wypiętrzanie nowych, oryginalnych zjawisk. Jedni w konfrontacji tej posługują się metaforą, inni w aluzyjny sposób opowiadają o sprawach ważkich, posługują się symbolem, odnoszą do mitów czy legend. Jest w tym temacie również miejsce na dotknięcie spraw religii, międzyludzkich relacji czy odmienności kultur. W dobie przewartościowania pojęć, a wraz z nimi nieustannych zmian w języku artystycznej wypowiedzi, ważne staje się w twórczości poświecenie miejsca temu zjawisku. Nawet, jeśli dzieje się to kosztem twórczego indywidualizmu.
Korzyść z tego jest taka, że owe różnice zapraszają do wyjścia poza granice przywiązania w odbiorze sztuki. Stawiają pytania nie tylko o twórczą konsekwencję, za która często stoi mocne przywiązanie do dziedzictwa sztuki lecz również tych, które dotyczą tego, jaki obecna kondycja sztuki będzie miała wpływ na jej istnienie w przyszłości." A.A.T.

od 18 latnarkotyki
Wideo

Jaki alkohol wybierają Polacy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto