Tomasz Lech z Grudziądza mistrzem Polski w kulturystyce!

Łukasz Szalkowski
Grudziądzanin bezapelacyjnie wygrał mistrzostwa Polski w kategorii do 100 kg. W maju zmierzy się z najlepszymi kulturystami w Europie.

Mistrzostwa Polski odbywały się w Kielcach. Tomasz Lech nie miał sobie równych w kategorii do 100 kg i w pięknym stylu wywalczył tytuł Mistrza Polski. W kategorii Open grudziądzanin został sklasyfikowany na trzecim miejscu.Turniej w Kielcach był jednocześnie okazją do zaklasyfikowania się do majowych Mistrzostw Europy. Tomasz Lech znalazł się w narodowej kadrze i w dniach 15-19.05 będzie rywalizował w Santa Susanna w Hiszpanii z najlepszymi kulturystami kontynentu.----------------------------------------------------------------------------------Przeczytaj też:Wywiad z Tomaszem Lechem----------------------------------------------------------------------------------Tomasz Lech jako siłacz zadebiutował w 2002 roku. Uczestniczył w Pucharze Polski Strong Man. W 2009 roku zaczął treningi kulturystyczne. W 2010 roku po raz pierwszy wziął udział w zawodach kulturystycznych i od razu stanął na drugim stopniu podium.