MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Tomograf i rezonans działają już w oleśnickim szpitalu

Katarzyna Kijakowska
Janina Troniewicz jest kierownikiem nowej pracowni fot. grzegorz kijakowski
Janina Troniewicz jest kierownikiem nowej pracowni fot. grzegorz kijakowski
Nowoczesna pracownia obrazowania prowadzona przez Polsko-Amerykańskie Kliniki Serc ruszyła w oleśnickim Powiatowym Zespole Szpitali. Nowa placówka mieści się na parterze budynku, tuż za izbą przyjęć.

Nowoczesna pracownia obrazowania prowadzona przez Polsko-Amerykańskie Kliniki Serc ruszyła w oleśnickim Powiatowym Zespole Szpitali. Nowa placówka mieści się na parterze budynku, tuż za izbą przyjęć. Na jej wyposażenie i modernizację pomieszczeń polsko-amerykańska spółka wydała blisko osiem milionów złotych, z czego aż siedem pochłonął zakup nowoczesnej aparatury.

- Szpital udostępnił nam pomieszczenia, my je wyremontowaliśmy i wyposażyliśmy - mówi dr Jacek Poniatowski, prezes spółki. - Sprzęt, który trafił do Oleśnicy, to sprzęt najnowszej generacji. Ma on całe niezbędne oprogramowanie do przeprowadzania badań radiologicznych.
Na razie oleśnicka pracownia pracuje tylko przez pół dnia, w godzinach 8-14. Ale wszystko wskazuje na to, że od lipca ruszy pełną parą. - Staramy się o kontrakt z Narodowego Funduszu Zdrowia - mówi dr Barbara Trokiewicz. - Na razie przyjmujemy pacjentów z oleśnickiego szpitala oraz prowadzimy działalność komercyjną.

Lekarka liczy, że już niebawem w nowej pracowni zrobi się tłoczno. - We Wrocławiu np. na rezonans głowy czeka się pół roku - wyjaśnia, chwaląc się jednocześnie, że przez trzy tygodnie pracy w Oleśnicy udało się już uratować kilka ludzkich istnień. - Trafiła do nas między innymi kobieta w 37. tygodniu ciąży - relacjonuje. - Wykryliśmy guza w jej głowie. Prosto od nas kobieta trafiła na salę operacyjną. Najpierw nastąpiło rozwiązanie ciąży, potem operacja.

Zadowolenia ze współpracy nie kryje dyrektorka oleśnickiego szpitala. Agnieszka Cholewińska przypomina, że taką pracownią mogą się pochwalić tylko nieliczne powiatowe placówki w kraju. - To dla naszych pacjentów ogromna wygoda, a dla nas oszczędność - wyjaśnia. - Wykonywanie badań na miejscu jest dużo tańsze niż konieczność wyjazdów do wrocławskich szpitali.
Dyrektorka przyznaje również, że tomograf i rezonans w oleśnickiej placówce to dla niej duża szansa na rozwój. - W momencie uruchomienia oddziału ratunkowego pracownia będzie mogła działać całodobowo - mówi. - Poza tym jest to dla nas szansa na uruchomienie oddziału urazowego i w ten sposób specjalizowanie się w wąskiej dziedzinie medycznej.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto