Transport ponadgabarytowy w Warszawie - co trzeba o nim wiedzieć?

Materiał informacyjny totalbud-inwestycje.pl
Udostępnij:

Masz w planach przewóz towaru o niestandardowych wymiarach i wadze? W takim razie jest Ci potrzebna profesjonalna firma specjalizująca się w transporcie ponadgabarytowym, która przy użyciu odpowiedniego sprzętu, bezpiecznie dowiezie towar do celu.

Sprawdź, na czym polega tego typu usługa. Dowiedz się również, co jest traktowane jako transport ponadgabarytowy i jaką firmę wybrać na obszarze Warszawy.

Co to jest transport ponadgabarytowy?

Transport ponadgabarytowy (znany również jako nienormatywny lub specjalny) to nic innego, jak przewóz ładunków przekraczających normy przyjęte i uściślone w prawie drogowym. Ten rodzaj transportu, ze względu na określone specyfikacje przewożonego ładunku, wymaga konkretnych pozwoleń. Niezbędne jest również posiadanie odpowiednio dostosowanych pojazdów. Co istotne, transport nienormatywny może odbywać się zarówno drogą lądową, jak i morską.

Co zalicza się do transportu ponadgabarytowego?

Mówiąc o transporcie ponadgabarytowym, mamy na myśli każdy ładunek, który wykracza poza następujące normy:

• szerokość – 2,5m;
• wysokość – 4m;
• długość naczepy – 16,5m
• długość przyczepy – 18,5m
• masa – 42 tony.

Cztery pierwsze parametry dotyczą wymiarów łącznych, czyli towaru wraz ze środkiem użytym podczas przewozu. Z kolei masa obejmuje łącznie wagę pojazdu, ładunku, paliwa i kierowcy.

Rodzaje najbardziej popularnych ładunków wielkogabarytowych

Do tego rodzaju ładunków zaliczane są:

• konstrukcje stalowe;
• ciężki sprzęt i maszyny: budowlane, drogowe, rolnicze i inne;
• niewymiarowe elementy infrastruktury, jak tory kolejowe czy części mostów.

Ważne dokumenty

Aby zaplanowany transport specjalistyczny mógł się odbyć, przewoźnik musi posiadać odpowiednie zezwolenia na jego przeprowadzenie. Należy przy tym pamiętać, że w przypadku transportu międzynarodowego, takie dokumenty musi wydać każde państwo, przez które planowany jest przejazd.

Zachowanie bezpieczeństwa przy transporcie ponadgabarytowym

Ważnym elementem transportu specjalnego jest jego staranne zaplanowanie i precyzyjne przeprowadzenie. W tym celu zatrudnia się specjalistów – pilotów, którzy monitorują całą trasę. Oni także dbają o zachowanie bezpieczeństwa na drodze w czasie przewozu ładunku.

Aby transport specjalny przebiegł bezpiecznie dla wszystkich uczestników ruchu, należy również się upewnić, czy dany rodzaj ładunku nie wymaga specjalnych warunków. Na przykład bardzo duże lub wyjątkowo ciężkie ładunki mogą być przewożone jedynie w określonych godzinach. Te z kolei są dostosowane do warunków, jakie panują wtedy na trasie przejazdu.

Inna, równie ważna, kwestia związana z zachowaniem bezpieczeństwa przy transporcie ponadgabarytowym dotyczy właściwego oznakowania pojazdów. Nie bez znaczenia pozostaje też właściwe rozplanowanie etapów podróży. Istotne jest dokładne zapoznanie się z trasą i panującymi na niej warunkami.

Kto zajmuje się transportem ponadgabarytowym w Warszawie?

Jeśli Twoja firma mieści się na obszarze Warszawy, do Twojej dyspozycji pozostaje wiele firm transportowych. Spośród wszystkich dostępnych, najlepszym wyborem jest Totalbud Inwestycje. Jedną z kluczowych dziedzin, w jakiej się specjalizuje, jest właśnie transport nienormatywny na terenie Warszawy i okolic. Dlaczego warto zaufać temu usługodawcy? Oto lista najważniejszych zalet i korzyści.

Firmowa w pełni wyposażona flota pojazdów

W jej składzie znajdują się nowoczesne pojazdy przeznaczone do przewozu gabarytowych towarów. Ponadto obsługują je kierowcy z wieloletnim doświadczeniem.

Szeroka gama obsługiwanych ładunków

Oznacza to, że firma za pośrednictwem odpowiednio dopasowanego sprzętu i pojazdów jest w stanie bezpiecznie zająć się ładunkiem ciężkim, przestrzennym, jak i sypkim.

Zespół doświadczonych i wyszkolonych specjalistów

Zlecenia na transport specjalny w Warszawie i okolicach są zawsze realizowane z taką samą precyzją. Każdorazowo fachowcy od transportu zapewniają bezpieczny, sprawny i co najważniejsze terminowy przewóz powierzonego ładunku.

Nowoczesne pojazdy

Firma Totalbud Inwestycje dysponuje dwoma nowoczesnymi zestawami o ładowności 50T każdy. Są to między innymi profesjonalne naczepy oraz funkcjonalne wywrotki.

Dodatkowe usługi

Usługodawcy można również powierzyć zlecenia w następujących dziedzinach:
• transport materiałów sypkich na terenie Warszawy i okolic;
• usługi budowlane i drogowe w tym wyburzanie, roboty drogowe oraz ziemne;
• utylizacja materiałów remontowych;
• remediacja gruntu.

Podsumowując: jeśli zależy Ci na profesjonalnej usłudze w zakresie transportu ponadwymiarowego lub materiałów sypkich, złóż zlecenie doświadczonemu przewoźnikowi.

Na terenie Warszawy jest to firma Totalbud Inwestycje. Ich nowoczesna i odpowiednio dostosowana flota pojazdów, jak również wykwalifikowany zespół specjalistów zadbają o to, aby Twój ładunek został przetransportowany prawidłowo i bezpiecznie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie