Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

TRZCIANKA - TBS oddaje, prokuratura umarza

Agnieszka Świderska
Ulica Matejki 7 - to adres nowego 21-rodzinnego bloku oddanego przez trzcianeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Budowa rozpoczęła się w czerwcu 2007 roku. Wykonawcą była miejscowa firma Antbud. z Trzcianki.

Ulica Matejki 7 - to adres nowego 21-rodzinnego bloku oddanego przez trzcianeckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Budowa rozpoczęła się w czerwcu 2007 roku. Wykonawcą była miejscowa firma Antbud. z Trzcianki. Najemcy otrzymali mieszkania wykończone „pod klucz”. Na Matejki wprowadziły się między innymi cztery rodziny, które dotąd zajmowały mieszkania komunalne. Teraz gmina będzie mogła przekazać je oczekującym na przydział. Warto wspomnieć, że do budowy bloku na Matejki samorząd również się dołożył: 375 tysięcy złotych dotacji przekazanej TBS-owi pozwoliło zmniejszyć wysokość kaucji dla najemców.
Jeszcze w tym roku TBS chce rozpocząć przy ulicy Kopernika budowę kolejnego, 20-rodzinnego bloku. Pierwsi lokatorzy mają otrzymać klucze już jesienią 2009 roku. Na tę inwestycję jest już przyznana promesa na kredyt z Krajowego Funduszu Mieszkaniowego. Wniosek złożony przez trzcianeckie towarzystwo opiewa na około 2 miliony złotych. W uzyskaniu promesy pomógł poseł Piotr Waśko.
Jeszcze niedawno o TBS-ie w Trzciance było głośno z zupełnie innego powodu. Bożena Niedźwiecka, skarbnik gminy i członek rady nadzorczej TTBS ujawniła treść kontrowersyjnej uchwały, którą rada miała przyjąć ze szkodą dla spółki. Swoją decyzją odrzuciła ona bowiem 500 tysięcy złotych, którą to kwotą miasto zamierzało dofinansować inwestycje TBS. Zamiar zbudowania mieszkań wyłącznie za pieniądze najemców, bez dopłat gminy, oznaczał, że będą mogli pozwolić sobie na nie jedynie bogaci. Pikanterii dodawał fakt, iż prezes TBS, Mariusz Kukuś, dowiedział się o tej uchwale jako jeden z ostatnich. Sprawą zajęła się trzcianecka prokuratura, która ostatecznie umorzyła postępowanie. Dlaczego?
– Całą tą sprawę można potraktować jako jedno wielkie nieporozumienie – mówi Radosław Gorczyński, prokurator rejonowy w Trzciance. – Okazało się bowiem, że nie było żadnej uchwały.

Więcej w jutrzejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski lub www.prasa24.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto