Trzy punkty, czterech warszawskich drużyn

Mateusz Gotz
Za nami 30. kolejka zmagań w IV lidze piłki nożnej. W meczu derbowym pomiędzy rezerwami Polonii Warszawa, a stołecznym Hutnikiem padł remis 1:1.

Spotkanie derbowe pomiędzy zespołami Polonii i Hutnika odbywało się na głównej płycie boiska. Zwykle "Czarne Koszule" rozgrywają czwartoligowe mecze na bocznym boisku jednak tym razem zadecydowały względy bezpieczeństwa.

Fani obydwu drużyn nie przepadają za sobą, a nie tak dawno podczas spotkania rozgrywanego na stadionie Hutnika doszło do skandalu, kiedy to pseudokibice gospodarzy pobili kilku piłkarzy stołecznej Polonii.

Bliżsi zwycięstwa byli piłkarze z Bielan, którzy nie wykorzystali rzutu karnego w drugiej połowie meczu. Wynik otworzył trafieniem w dość kuriozalnej sytuacji Kamil Sadowski. W 30. minucie przelobował on bramkarza Polonii, Dawida Pietrzkiewicza, który nie zrozumiał się z jednym z obrońców.

Gospodarze wyrównali po przerwie dzięki bramce Piotra Klepczarka. W zespole Polonii Warszawa wystąpiło kilku zawodników, na codzień grających w pierwszym składzie. Na murawie pojawili się: Grzegorz Piechna, Krzysztof Kazimierczak, Jacek Broniewicz, Piotr Klepczarek i Grzegorz Wojdyga, ale mimo tego nie zdołali oni wywalczyć trzech punktów dla Polonii.

W innym meczu cenny remis odnieśli gracze Okęcia Warszawa, którzy bezbramkowo zremisowali na wyjeździe z wiceliderem rozgrywek, zespołem Narwii Ostrołęka. Porażki doznali piłkarze RKS Ursus, którzy obecnie sklasyfikowani są najniżej spośród stołecznych drużyn 4. ligi.

W świetle reformy rozgrywek piłkarskich w kraju wszystkie zespoły z Warszawy prawie na pewno spadną do niższych lig. Wszystkie walczą jednak o to, aby była to liga piąta (Mazowiecka Liga Seniorów), a nie liga okręgowa. Ostatnie miejsca w czwartej lidze oznaczają spadek o dwie klasy rozgrywkowe przed przyszłorocznymi zmaganiami.

Do końca rywalizacji w obecnym sezonie pozostały cztery kolejki.