Turniej im. Strzelczyka zakończony. Pierwsze miejsce dla Piacenzy, Resovia trzecia

Zakończył się I Międzynarodowy Turniej im. Jana Strzelczyka. Zwyciężyła Copra Morpho Piacenza, której w ostatnim meczu uległa Asseco Resovia. Nasi zdobyli trzecie miejsce. Resoviak Aleh Akhrem został najlepszym atakującym turnieju.

Początek meczu zwiastował porażkę Asseco w trzech setach. Dwie pierwsze partie należały do Copry, jednak siatkarze Resovii nie poddawali się i w kolejnych dwóch setach to oni byli górą. Mecz rozstrzygnął się w tie-breaku. (19:25, 24:26, 25:19, 25:23, 7:15).
Należy wspomnieć, że Resovia w związku z siatkarskim mundialem wystapiła bez m. in. Georga Grozera, Krzysztofa Ignaczaka i Mateja Černića. Nie było też Ryana Millara, który leczy kontuzję.
W turnieju nie zwycięstwo było najważniejsze. Trenerzy zgodnie podkreślają, że to przede wszystkim był świetny sprawdzian przed zbliżającymi się rozgrywkami ligowymi. Zawodnicy grali w strojach sparingowych, co samo w sobie oddawało charakter pojedynków.
- Choć zdobyliśmy trzecie miejsce, ja jestem bardzo zadowolony. Graliśmy z dobrymi drużynami co można było zauważyć. Najważniejsze dla nas, że grała cała Resovia, nie było kontuzji - powiedział MM-ce Ljubo Travica, trener Asseco Resovii.

MVP turnieju: Hristo Zlatanov (Copra)
Najlepiej punktujący: Hristo Zlatanov (Copra)
Najlepszy rozgrywający: Arslan Eksi (Fenerbahce)
Najlepszy przyjmujący: Marcus Popp (Copra)
Najlepszy atakujący: Aleh Akhrem (Resovia)

Niemcy, którzy przegrali wszystkie mecze, z Rzeszowa wyjechali jeszcze przed zakończeniem turnieju.