Turniej O Pierścień Księżnej Izabeli: Sukces tancerzy ZPiT Zamojszczyzna (zdjęcia)

Zamojski Dom Kultury
Nasi laureaci: Tancerze Zespołu Pieśni i Tańca Zamojszczyzna na turnieju w Puławach Zamojski Dom Kultury
W dniach 25 –26 .02.2012 roku odbył się w Puławach XI Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich „O PIERŚCIEŃ KSIĘŻNEJ IZABELI” , w którym udział wzięło ponad 150 par tanecznych z całej Polski.

Zespół Pieśni i Tańca „Zamojszczyzna" reprezentowało 19 par, które startowały w różnych kategoriach wiekowych i klasach tanecznych.W najmłodszej kategorii wiekowej ( 7-9 lat) I miejsce zdobyła nasza para – Maciej Duda i Weronika PelcW kategorii III B – pierwsze miejsce zajęła para Mikołaj Mokrzyński i Katarzyna Mach.W kategorii III A – pierwsze miejsce – Dawid Kowalczuk i Katarzyna MokrzyńskaW VI kategorii para z „Zamojszczyzny" – Kamil Pyś i Anna Duda zajęli drugie miejsce. Pary do konkursu przygotowała Monika Hildebrand.Drugie miejsce i srebrny medal zdobyło prowadzone przez Jolantę Kalinowską –Obst karo mazurowe w składzie : Monika Hildebrand i Krzysztof Kowalczuk; Alicja Bełz i Bolesław Bełz, Małgorzata Oleszczuk i Artur Sowiński oraz Anna Tybulczuk i Jacek Kucharski.

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie