Turów Zgorzelec - Anwil Włocławek 97:89 w 7. kolejce TBL w sezonie 2014/15

Piotr Kieplin

Turów - Anwil 97:89 (26:13, 20:22, 23:28, 28:26)TURÓW: Collins 12 (2), Dylewicz 9, Taylor 7, Nikolic 4, Karolak 0 oraz Chyliński 25 (6), Kulig 15 (1), Moldevanu 10 (1), Wright 10, Jaramaz 5 (1).ANWIL: Simon 20 (2), Vaughn 16 (4), Wysocki 10 (1), Crosariol 8, Surmacz 2 oraz Witliński 13 (3), Pamuła 11 (1), Eitutavicius 9.To z pewnością małe pocieszenie dla wielu kibiców Anwilu, bo ich drużyna plasuje się na samym dole ligowej tabeli. Ale postęp w grze był widoczny. Ale Anwilowi za niedzielny mecz należą się słowa uznania. Szczególnie po takim początku, gdy w pierwszej kwarcie przegrywa się już 11:26, a na początku drugiej - 13:31!Anwil Włocławek - Trefl Sopot 56:87. 6. kolejka TBL w sezonie 2014/15. Rottweilery tym razem były jednak waleczne. Mozolnie odrabiały straty. Kontakt złapały już w drugiej kwarcie, gdy wygrały z mistrzem Polski i jedynym uczestnikiem Euroligi 11:0 i było 24:31, a potem 33:36 i 35:38.Miejscowi kibice przecierali oczy ze zdziwienia, gdy włocławianie w trzeciej kwarcie prowadzili 54:53, 61:59 i 63:60. Ale do końca została jeszcze jedna cała kwarta i było wiadomo, że Anwil traci siły, co musi się odbić na skuteczności. Tym bardziej, że trener Predrag Krunić ani na chwilę nie wpuścił do gry Mikołaja Raczyńskiego i Krzysztofa Krajniewskiego, nie mówiąc o dwóch młodszych zawodnikach.  Niestety, to wszystko za mało na tak doświadczoną ekipę, jak Turów. Prowadzeni przez Michał Chylińskiego (7/12 z gry, w tym 6/9 za 3) i Damiana Ku-liga (6/10 z gry) nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa. Więcej tutaj.