Tygodniowy przegląd prasy 29.01.2023: Warszawa, 22.01-28.01.2023. Poznaj najważniejsze informacje z Warszawy

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 22.01 do 28.01.2023
Przy śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 22.01 do 28.01.2023 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Warszawy, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 22.01 a 28.01.2023. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Miasta na Mazowszu z największą liczbą przestępców. 15 najbardziej niebezpiecznych miejscowości. Kto na podium?”?

Przegląd tygodnia: Warszawa, 29.01.2023. 22.01 - 28.01.2023: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Miasta na Mazowszu z największą liczbą przestępców. 15 najbardziej niebezpiecznych miejscowości. Kto na podium?

W oparciu o Narodowy Spis Powszechny z 2021 roku powstała lista miast w Polsce, w których odnotowano największą liczbą przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu. Mowa m.in. o zabójstwach, nieudzieleniu pomocy, narażenie na niebezpieczeństwo, ciężkim uszczerbku na zdrowiu i innych przestępstwach zawartych w kodeksie karnym. Przyjrzeliśmy się sytuacji na Mazowszu. W których mazowieckich miastach mieszka najwięcej przestępców? Aby przejść do listów należy kliknąć z zdjęcie.

📢 Pawilon przy Placu Grunwaldzkim powinien zniknąć wiele lat temu. Dlaczego nadal jest w tym miejscu?

W latach 90. XX wieku budynek postawiono jako tymczasowy na 10 lat. Stoi jednak do dzisiaj, aktualnie opustoszały. Nie jest znana jego przyszłość. Nie wiadomo do końca, kto jest obecnie właścicielem, a także czy będzie tu kolejny sklep albo punkt gastronomiczny. Sprawa jest w toku. Jak długo jeszcze "Okrąglak" będzie przy Placu Grunwaldzkim?

📢 Diabelski Młyn w Warszawie. Przed Pałacem Kultury i Nauki stanęło Wielkie Koło. Każdy może korzystać za darmo

Diabelski Młyn w Warszawie 2023. Jak co roku o tej porze przed Pałacem Kultury i Nauki stanęła wielka, kolorowa atrakcja. Jazda na tzw. "Wielkim Kole" dostarcza niesamowitego widoku na centrum stolicy. Jest on już stałą rozrywką, która pojawia się w czasie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdy chętny może za darmo przejechać się w jednym z wagoników. Szczegóły poniżej.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 29.01.2023: 22.01-28.01.2023 Warszawa: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Warszawie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Tych przestępców szuka policja w Warszawie. Rozpoznajesz kogoś? Są podejrzani o kradzieże, oszustwa i pobicia

Warszawska policja na bieżąco aktualizuje informacje o osobach poszukiwanych, których wizerunek utrwaliły kamery monitoringu. Wśród ukrywających się przed organami ścigania są m.in. podejrzani o kradzieże, oszustwa czy niszczenie mienia, ale także o poważniejsze przestępstwa, jak napaści, molestowanie seksualne nieletnich czy przestępstwa na tle rasowym. Przejdź do galerii i sprawdź, czy rozpoznajesz kogoś z poszukiwanych.

📢 Imprezy w Warszawie 28 i 29 stycznia i finał WOŚP w stolicy. Oto najciekawsze wydarzenia na weekend

Imprezy Warszawa 28, 29 stycznia 2023 roku. Co będzie dziać się w weekend? To będzie weekend zdominowany przez imprezy związane w wielkim finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na brak wydarzeń nie będziecie narzekać. Czekają na was koncerty, targi, wystawy czy spacery z przewodnikiem. Jak co tydzień przygotowaliśmy dla mieszkańców Warszawy przegląd wszystkich imprez i akcji, które odbędą się w dniach 28-29 stycznia 2023. Aby przejść do listy, kliknij w zdjęcie.

📢 12 miast na Mazowszu z najgorzej wykształconymi mieszkańcami. Tam żyje najwięcej osób bez wykształcenia

W oparciu o Narodowy Spis Powszechny z 2021 roku powstała lista miast w Polsce z najgorzej wykształconymi mieszkańcami. Dotyczy ona osób z wykształceniem podstawowym oraz niepełnym podstawowym. Przyjrzeliśmy się sytuacji na Mazowszu. W których mazowieckich miastach mieszka najwięcej osób z najgorszym wykształceniem? Aby przejść do listów należy kliknąć z zdjęcie.

📢 Tak wyglądał pogrzeb Marka Gaszyńskiego. Dziennikarz i autor tekstu "Snu o Warszawie" spoczął na Powązkach

Marek Gaszyński był dziennikarzem, prezenterem muzycznym i autorem piosenek oraz książek muzycznych. Jego pogrzeb odbył się w piątek 27 stycznia w kościele p. w. Karola Boromeusza w Warszawie.

📢 Studniówka VIII Liceum im. Władysława IV w Warszawie. Zabawa maturzystów w Fortecy Kręglickich

W piątek 27 stycznia odbyła się kolejna wspaniała studniówka warszawskich maturzystów. Uczniowie z liceum im. Władysława IV w Warszawie bawili się w Fortecy Kręglickich. Co to był za bal! Olśniewające kreacje, doskonale dobrane garnitury, piękne dekoracje i świetna zabawa do białego rana. Zdjęcia z wydarzenia znajdziecie w naszej galerii. Kliknijcie w zdjęcie, aby przejść do fotorelacji.

📢 "IO", czyli polski kandydat do Oscara powstawał w Wilanowie. Ekipa filmowa wybrała jedno z najpiękniejszych miejsc w Warszawie

Część zdjęć do filmu "IO" w reżyserii Jerzego Skolimowskiego powstała w Pałacu Wilanowskim - poinformował oficjalny profil Muzeum Króla Jana III w Wilanowie na Facebooku. "IO" w reżyserii Skolimowskiego znalazł się na krótkiej liście filmów nominowanych do Oscara w kategorii film nieanglojęzyczny. Co kręcono w jednej z najpiękniejszych warszawskich lokalizacji?

📢 Chodakowska 33. Najpierw płonęła kamienica w której mieszkali. Potem ich okradli

Pożar strawił część mieszkań. Resztę zalała woda. Potem, gdy kamienica stała zamknięta, ktoś włamał się i wszystkich okradł. Teraz już wiedzą, do tych mieszkań socjalnych nie wrócą. Czekają na nowe. I boją się, że ich dobytku nie uda się odzyskać.

📢 Weekendowe zmiany w ruchu w Warszawie. Przejezdna Wolska, Tamką tylko w jednym kierunku. Będą objazdy i zmiany w komunikacji miejskiej

Zbliża się weekend, a to oznacza zmiany w ruchu na stołecznych ulicach. Kolejny etap budowy tramwaju na Kasprzaka został zakończony, więc od soboty, 28 stycznia, kierowcy pojadą już nową jezdnią ulicy Wolskiej w kierunku centrum. Z kolei na Tamce rozpocznie się awaryjna naprawa systemu kanalizacyjnego. Wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy - w stronę Kruczkowskiego, a autobusy zmienią trasy. Szczegóły poniżej.

📢 Tramwaje Warszawskie budują nową trasę przez Mokotów. Na razie tory poprowadzą na Stegny. Kiedy ruszy budowa?

"Budujemy tramwaj na Stegny" - ogłosiły Tramwaje Warszawskie. Nową trasą pasażerowie będą mogli pojechać już w 2024 roku, a podróż do centrum ma wynieść 20 minut. Zakontraktowana została inwestycja budowy torów wzdłuż ul. Św. Bonifacego.

📢 Finał WOŚP 2023 już w najbliższą niedzielę. Co będzie się działo 29 stycznia w Warszawie? Koncerty, bieg i utrudnienia na ulicach

  1. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę, 29 stycznia. W tym roku WOŚP zagra pod hasłem: "Chcemy wygrać z sepsą!". Główna scena została ustawiona na placu Bankowym i to właśnie tam wystąpi m.in. LemON, Gutek czy Mrozu. Punktualnie o godz. 20 wysłane zostanie również "światełko do nieba". W tym dniu odbędzie się także wiele wydarzeń towarzyszących: kiermaszów, pikników, atrakcji sportowych oraz bieg "Policz się z cukrzycą". Szczegóły w artykule poniżej.

📢 Sklepy TXM znikają z Warszawy. Jedna z największych sieci odzieżowych zbankrutowała

Jedna z największych sieci odzieżowych w Polsce ogłosiła upadłość. Mowa o spółce TXM SA., właściciela sieci sklepów odzieżowych TXM i Textilmarket. W Warszawie i okolicznych miejscowościach było takich sklepów kilkanaście, a w całej Polsce - kilkaset. Firma jako powód likwidacji wskazała m.in. negatywny wpływ pandemii COVID-19. Szczegóły poniżej.

📢 Sprawa Witolda Pileckiego przed sądem. Syn rotmistrza domaga się 26 mln zł

Syn rotmistrza Witolda Pileckiego - Andrzej - walczy o zadośćuczynienie za krzywdy i szkody poniesione przez ojca. Przed Sądem Okręgowym w Warszawie wkróce zapadnie wyrok w tej sprawie.

📢 Awaria na kolei w Warszawie. Na linii średnicowej pękła szyna. Ogromne utrudnienia w kursowaniu pociągów

Utrudnienia na kolei. Powodem opóźnień pociągów jest pęknięta szyna w jednym z torów, na podmiejskiej linii średnicowej. Utrudnienia występują w ruchu wszystkich przewoźników. Pociągi SKM linii S1 i S2 w obu kierunkach mogą być opóźnione do około 45 minut. Szczegóły w artykule.

📢 Warszawskie ZOO ma nowego egzotycznego mieszkańca. To "latający przystojniak", czyli orleń plamisty. Jest zagrożony wyginięciem

Stołeczne ZOO pochwaliło się nowym mieszkańcem. Niespełna roczny orleń plamisty dołączył do dwóch kolegów tego gatunku oraz kilkunastu gatunków innych ryb, w tym rai omańskich i rekinów bambusowych. "Latające" podwodne zwierzę mieszkańcy mogą już podziwiać w Akwarium Morskim w Hipopotamiarni. Jak przekazał stołeczny ogród zoologiczny, orleń urodził się we Wrocławiu, a jego transport do stolicy nie był łatwy. Szczegóły poniżej.

📢 Ryanair na Lotnisku Chopina. Gdzie polecimy? Ile zapłacimy za bilety?

Ryanair ogłosił powrót na Lotnisko Chopina. Rejsy będą odbywać się do pięciu destynacji, w tym kilku wakacyjnych. Sprawdziliśmy ile razy w tygodniu samoloty Ryanaira będą startować z warszawskiego portu lotniczego i ile pasażerowie zapłacą za bilety.

📢 Na warszawskim Mokotowie budują osiedle luksusowych penthouse’ów. Z sauną i siłownią dla mieszkańców. Wiadomo, ile kosztuje m2

Na warszawskim Mokotowie, przy ulicy Bluszczańskiej wystartowała budowa osiedla z luksusowymi apartamentami. Jak zapewnia deweloper, będzie to jedyne osiedle w stolicy wykonane w takim standardzie. Mieszkańcy zyskają prywatną strefę SPA z sauną, siłownię, bawialnię dla dzieci, parking z systemem dostępu i apartamenty naszpikowane nową technologią. Sprawdziliśmy, ile trzeba zapłacić za m2 w nowopowstającej inwestycji. Szczegóły poniżej.

📢 Picie alkoholu nad Wisłą legalne. Warszawa wygrała sądową batalię. Gdzie można bez konsekwencji spożywać napoje wyskokowe?

Udało się! Po sądowej batalii Warszawa dopięła swego. Naczelny Sąd Administracyjny dopuścił spożywanie alkoholu na bulwarach wiślanych, jednocześnie przyznając rację prezydentowi stolicy. Uchwała Rady Warszawy w tej sprawie została wcześniej zaskarżona i Wojewódzki Sąd Administracyjny stwierdził jej nieważność. Jednak dzisiaj NSA uznał skargę kasację wniesioną przez prezydenta stolicy.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

iPolitycznie - Fogiel: bon-moty Korwin-Mikkego nie naprawią ekonomii

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie