Tygodniowy przegląd prasy (Warszawa, 14.02-20.02.2021), poznaj najważniejsze informacje z Warszawy

N360
N360
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Warszawy nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Warszawy nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Warszawy, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 14.02 a 20.02.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Plaga kradzieży katalizatorów samochodowych. Złodzieje grasują w całej Warszawie”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Warszawa od 14.02 do 20.02.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Plaga kradzieży katalizatorów samochodowych. Złodzieje grasują w całej Warszawie

Stołeczna policja coraz częściej informuje o przypadkach kradzieży katalizatorów. Złodzieje części samochodowych grasują niemal w każdej dzielnicy Warszawy. Na przestrzeni ostatniego miesiąca odnotowano kilka prób kradzieży, m.in. na warszawskim Bemowie, Targówku, Woli czy Pradze-Południe. Szczegóły w tekście poniżej.

📢 Ptasia grypa w Warszawie. Na Białołęce znaleziono martwego łabędzia, który był zakażony wirusem H5N8

  • Na Kanale Żerańskim, na wysokości ul. Bobrowej 14 znaleziono martwego łabędzia. Ptak zostały przebadany przez Powiatowego Lekarza Weterynarii. Badania wykazały obecność wirusa ptasiej grypy H5N8 - przekazał Urząd Dzielnicy Białołęka. Szczegóły w artykule poniżej.

📢 "Łapy precz od ronda Dmowskiego". Będzie protest ws. zmiany nazwy na rondo Praw Kobiet

Czy rondo im. Romana Dmowskiego położone w samym centrum Warszawy zmieni nazwę na Rondo Praw Kobiet? Z takim postulatem wyszły środowiska i organizacje związane z Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet. Pomysł był już dyskutowany na ostatniej sesji rady miasta. Inicjatywie stanowczo sprzeciwiają się środowiska narodowe. Młodzież Wszechpolska zapowiedziała już akcję protestacyjną "Łapy precz od Ronda Dmowskiego". Szczegóły w artykule poniżej.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 14.02-20.02.2021 Warszawa: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Warszawie. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Gotowe domy z AliExpress za 60 tys. zł? Docierają z Chin w kilkanaście dni. Zobacz najtańsze domy modułowe

Domy modułowe w chińskim serwisie aukcyjnym można kupić już za kilkadziesiąt tysięcy złotych, wraz z dostawą. Stworzone z prefabrykowanych elementów kontenery mieszkalne, domki jednopiętrowe, a nawet całe wille, są przeznaczone do szybkiego złożenia na miejscu. Zamówienie potrafi dotrzeć do Polski nawet w ciągu 15 dni! Jak wyglądają najciekawsze i najtańsze projekty? Zobacz w galerii.

📢 Pod Warszawą otwierają tani dyskont Vollmart. Kupimy tam produkty tańsze o 20% niż w innych sklepach

W Siedlcach na Mazowszu debiutuje polska sieć nowoczesnych hard dyskontów Vollmart. Kupimy tam ponad 1200 produktów tańszych minimum o 20% niż w innym sklepach. Wszystko dzięki polityce sieci - rezygnacji z reklam i wyposażenia wnętrza na rzecz niskich cen. Szczegóły w tekście poniżej.

📢 Ponad 200 uczniów nie bierze udziału w lekcjach zdalnych. Warszawskie szkoły interweniują

Przeprowadzone badanie wykazało, że w związku z zawieszeniem zajęć stacjonarnych, stołeczne szkoły utraciły kontakt z 209 uczniami. Co się dzieje z tymi osobami i czy dyrekcje szkół próbowały nawiązać kontakt z dziećmi? Szczegóły w tekście poniżej.

📢 Miasto Jest Nasze przypomina Trzaskowskiemu, że warszawski smog narusza unijne prawo

  • Pora, żeby Rafał Trzaskowski i Mateusz Morawiecki wznieśli się ponad podziały i wreszcie zrobili coś ze smogiem transportowym w Warszawie - napisali aktywiści ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze i przypomnieli, że warszawski smog narusza normy unijne. Szczegóły w artykule poniżej.

📢 Zielona fala objęła kolejne tramwaje w Warszawie. Cztery popularne linie pojadą szybciej

Zielona fala dla tramwajów między Dworcem Centralnym a GUS już działa. Szybciej pojadą cztery linie: 10, 17, 33, 41. Dzięki cyfrowej technologii podróż skróci się nawet o 2 minuty. Szczegóły w tekście poniżej.

📢 Minister zdrowia: Trzecia fala pandemii już jest w Polsce. Mamy pierwszy zidentyfikowany przypadek mutacji południowoafrykańskiej

  • W Polsce do tej pory wykonano ponad 2,5 miliona szczepień- powiedział szef KPRM Michał Dworczyk. - Rząd jest blisko dojścia do pułapu założonego przed rozpoczęciem programu, czyli 3 mln zaszczepionych w I kwartale 2021 roku- stwierdził. Z kolei minister zdrowia tłumaczył, że trzecia fala pandemii już jest w Polsce. - To nie jest pytanie z kategorii, czy ona się pojawi, ale jakie osiągnie rozmiary w przyszłości- powiedział. Niedzielski poinformował także o pierwszym zidentyfikowanym przypadku mutacji południowoafrykańskiej.

📢 Prof. Janusz Czapiński: Dzisiejsze dzieci mogą mieć bardziej pod górkę, ale to nie znaczy, że stracą szanse życiowe

Słabsze psychicznie osoby młode podlegają dużo większym stresom wynikającym z ich dyskryminowania przez rówieśników wówczas, kiedy mają bezpośredni kontakt z tymi rówieśnikami. Czyli wtedy, kiedy chodzą do szkoły. W związku z nauczaniem zdalnym to źródło traumy psychicznej w grupie dzieciaków mniej odpornych zniknęło – mówi prof. Janusz Czapiński, psycholog społeczny

📢 Nowy samochód z Polski. Tak prezentuje się Autobox Honker AH 20.44

Ma przydać się nie tylko w wojsku, a w terenie nadąży nawet za czołgiem. Nowy samochód terenowy Autobox Honker AH 20.44 to zarejestrowany prototyp, w ciągu kilku miesięcy przejechał już ok. 3 tys. km. Nie jest to jednak następca Honkera.

📢 Będzie rozporządzenie w sprawie maseczek? Horban: Trzeba wyrzucić te wszystkie pseudoochrony. Jest odpowiedź ministra zdrowia

  • Należy faktycznie wyrzucić te wszystkie pseudoochrony do kosza, zapomnieć o nich- stwierdził główny doradca premiera do spraw COVID-19 profesor Andrzej Horban i przyznał, że "ma nadzieję, że dzisiaj minister zdrowia wyda rozporządzenie dotyczące maseczek". Do sprawy odniósł się minister zdrowia Adam Niedzielski, który przyznał, że dzisiaj nie będzie takiego rozporządzenia ale ministerstwo zastanawia się "czy maseczki nie powinny zostać dookreślone".

📢 Co z parkiem nad POW na Ursynowie? Budowę zaplanowano na lata 2023-23. „Brakuje 2-3 mln złotych”

Znamy szczegóły parku nad Południową Obwodnicą Warszawy. Budowę zaplanowano na 2023-24 rok. Park powstanie, ale w okrojonej wersji. A i tak obecnie w budżecie na tę inwestycję brakuje 2-3 mln zł. - Prezydent Trzaskowski zapewniał, że ten park powstanie, więc myślę że środki się znajdą - mówi burmistrz Ursynowa.

📢 Przebudowa wiaduktów na Trasie Łazienkowskiej coraz bliżej. Chętnych do remontu jest 10 firm

Jeszcze w tym roku rozpocznie się generalna przebudowa wiaduktów Trasy Łazienkowskiej przebiegających nad parkiem Agrykola i rondem Stanisława Sedlaczka. Chętnych do wykonania robót budowlanych jest 10 firm. Szczegóły w artykule poniżej.

📢 Szpital Południowy przyjął pierwszych pacjentów. Jak wygląda wnętrze pierwszego od lat nowego szpitala w Warszawie?

Szpital Południowy przyjmuje już pacjentów. Na razie to tzw. "szpital covidowy", jeden z ośmiu na Mazowszu. Docelowo placówka będzie wyglądała zupełnie inaczej. Równolegle do przyjmowania zakażonych koronawirusem trwa wyposażanie szpitala. Szczegóły poniżej.

📢 Bilety miejskie kupimy za pośrednictwem Google Maps. Nowa usługa niebawem trafi do użytkowników

W najbliższych tygodniach do Map Google na Androida trafi nowość przygotowana wspólnie z zespołem Google Pay: możliwość płacenia za bilety komunikacji miejskiej bezpośrednio z aplikacji Map Google. Dzięki temu, jak tłumaczą pomysłodawcy, nie trzeba będzie nawet wyciągać portfela. Więcej w artykule poniżej.

📢 Protest lekarzy. Rezydenci zapowiadają największy bunt w historii polskiej służby zdrowia

"Nie ma woli Ministerstwa Zdrowia dla pozytywnych zmian w ochronie zdrowia w Polsce - nadszedł czas przygotowań do największego protestu w dziejach polskiej ochrony zdrowia!" - zapowiedziało Porozumienie Rezydentów Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. Medycy przewidzieli dwa warianty protestu. Niezależnie, który wybiorą, będzie to oznaczało całkowity paraliż systemu służby zdrowia. Szczegóły w artykule poniżej.

📢 Na jaki film warto wybrać się do kina? Najciekawsze propozycje z repertuaru kin studyjnych

Od 12 lutego w ramach określonego reżimu sanitarnego ponownie otwarte zostały m.in. kina. Na razie możemy wybrać się tylko do tych małych. Sieci multipleksów nie zdecydowała się na przyjęcie widzów. W kinach studyjnych repertuar jest nieco inny - nie ma hollywoodzkich produkcji, filmów, których tytuły możemy znać z różnych reklam. Tam znajdziemy tytuły pojawiające się przede wszystkim na różnych festiwalach filmowych. Przygotowaliśmy zestawienie siedmiu - według nas - najciekawszych filmów, które możemy obejrzeć m.in. w kinie Muranów, kinie Luna czy kinie Wisła. Kliknij w zdjęcie, by przejść do przeglądu.

📢 W Warszawie odbędzie się premiera spektaklu, którego bohaterką będzie Magda Gessler

W Teatrze Polskim w Warszawie pojawiła się zapowiedź premiery wyjątkowego spektaklu. Inspiracją dla scenariusza stała się "Królowa Gastronomii" i jej kultowy program - Kuchenne Rewolucje. Więcej w artykule poniżej.

📢 Smog w Warszawie. Ratusz informuje mieszkańców o złej jakości powietrza. "Pozostańcie w domach"

W środę, 17 lutego 2021 r. stołeczny ratusz wydał alert dotyczący jakości powietrza w Warszawie. Władze miasta ostrzegają, że stężenie pyłu PM10 może przekroczyć dziś warszawski poziom alarmowania. Jeżeli to możliwe, urzędnicy zalecają pozostanie w domach. Szczegóły w artykule poniżej.

ZOBACZ KONIECZNIE

Wsparcie emocjonalne przyszłych rodziców, czyli kim jest doula?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie